imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Obrzydliwe kłamstwa Szewacha Weissa: „Polski Rząd na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów”

Strona główna &gt Polska &gt Obrzydliwe kłamstwa Szewacha Weissa: „Polski Rząd na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów” Obrzydliwe kłamstwa Szewacha Weissa: „Polski Rząd na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów” a303 Polska 2

Kreowany na przyjaciela Polski, były ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss na łamach „Jerusalem Post” wypowiedział szereg obrzydliwych kłamstw na temat Polski i Polaków.

„Ten dokument zawiera kilka zdań, które są prawdziwe, a reszta jest albo niejasna, albo fałszywa” – stwierdził Weiss, odnosząc się do wspólnej deklaracji Morawieckiego i Netanjahu.

„Na przykład, w przeciwieństwie do tego co tam napisano, zdarzały się przypadki, że polski Rząd na Uchodźstwie brał udział w mordowaniu Żydów” – miał stwierdzić były ambasador Izraela w Polsce.

Jeśli ktoś liczył, że pojednawcze gesty z polskiej strony, tj nowelizacja ustawy o IPN oraz podpisanie przez premiera Morawieckiego wspólnej deklaracji przez z premierem Netnajahu, sprawią, iż politycy i dziennikarze izraelscy powstrzymają się z antypolskimi wypowiedziami, zapewne musi czuć się zaskoczony. My, niestety, tego właśnie się spodziewaliśmy:

Czy premier RP uznaje, iż Polacy nie byli ofiarami II wojny światowej?

Dziś mamy do czynienia z sytuacją, w której antypolonizm podniesiony został w Izraelu do rangi obowiązującej ideologii, więc możemy spodziewać się dalszej eskalacji wrogich Polsce wypowiedzi.

„Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak” – powiedział po powrocie premiera Chamberlaina z Monachium Winston Chruchill i w takim też położeniu postawili premiera Morawieckiego dziś Żydzi.

/wk/

Źródło: https://www.magnapolonia.org/obrzydliwe-klamstwa-szewacha-weissa-polski-rzad-na-uchodzstwie-bral-udzial-w-mordowaniu-zydow/

Szewach Weiss
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment