imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Oblodzenia niemal w całym w kraju. W nocy nawet -16 stopni Celsjusza

p9q7svxijmufdm9tqm4zwfaaovsp1485.jpg


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w czwartek przed oblodzeniem w czternastu województwach, a także przed opadami śniegu w województwach: dolnośląskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Ostrzeżenia pierwszego i najniższego stopnia przed oblodzeniem wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, a także dla zachodniej części województwa lubelskiego oraz dla powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i nowodworskiego w województwie pomorskim.

 

Instytut prognozuje tam zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, które będzie powodowało ich oblodzenie. Temperatura minimalna przy gruncie na północnym wschodzie kraju może sięgać -8 st. C, a na południu i południowym wschodzie -16 st. C.

 

 

Z kolei w województwach: dolnośląskim, pomorskim i w północno-zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu, który będzie powodował miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. 

dsk, emi/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment