Obite kolano Śliwki! Kuriozalna sytuacja w meczu ZAKSY (WIDEO)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ograła na inaugurację fazy play-off PlusLigi z MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1. W jednej z akcji drugiego seta doszło do nietypowej sytuacji, której bohaterem był Aleksander Śliwka.

Przy stanie 10:6 w drugiej odsłonie przyjmujący ZAKSY próbował uniknąć piłki, którą przebił Josua Tuaniga. Wydawało się, że mu się to uda, a piłka poszybuje w aut, ale niespodziewanie obiła ona kolano siatkarza ekipy z Kędzierzyna-Koźla.

– Pilnował, żeby nie obili mu rąk, a obili mu kolana. Bardzo rzadko zdarzają się takie rzeczy, ale to uratowało skórę amerykańskiemu rozgrywającemu, bo to był ewidentnie jego błąd – powiedział komentujący to spotkanie Łukasz Kadziewicz.

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a drugi mecz zostanie rozegrany 28 marca w Suwałkach.