imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Nowa osoba w zarządzie Spotify

Mona_Sutphen_-_Headshot_color.jpg


Fot. Business Wire/Spotify Technology S.A.

NOWY JORK–(BUSINESS WIRE)– Firma Spotify (NYSE: SPOT) ogłosiła dzisiaj, że Mona Sutphen dołączy do zarządu Spotify w kwietniu 2021 r., pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy. Mona Sutphen jest doradczynią private equity i współzałożycielką/doradczynią działającą na rzecz kilku startupów technologicznych. Sutphen pełniła funkcję starszej urzędniczki Białego Domu podczas kadencji prezydenta Obamy.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20210216005146/en/.

„Mona ma osiągnięcia w sektorze prywatnym i publicznym w zakresie doradzania klientom w dziedzinach polityki międzynarodowej i krajowej Stanów Zjednoczonych, technologii, makroekonomii i handlu oraz praw człowieka… a to zaledwie wierzchołek góry lodowej – powiedział Daniel Ek, założyciel, dyrektor generalny i prezes zarządu Spotify. – Mona wniesie nową, niezwykle wartościową perspektywę do zarządu i jego działań skoncentrowanych na rozwoju strategii w czasie wyjątkowych zmian, jakie obserwujemy na świecie”.

„Możliwość dołączenia do zarządu Spotify bardzo mnie cieszy – powiedziała Sutphen. – Spotify jest rewolucyjnym podmiotem i silnym innowatorem w branży streamingu audio, który zmienia sposób udostępniania treści na całym świecie. Bardzo się cieszę, że będę mogła wziąć udział w jego dalszej ewolucji i ekspansji”.

Sutphen zajmuje obecnie stanowisko starszej doradczyni Vistria Group, spółki private equity z Chicago oraz zajmuje się doradztwem na rynku venture capital i jest współzałożycielką kilku startupów technologicznych. Poprzednio była wspólniczką Macro Advisory Partners (MAP), gdzie przewodziła praktyce kancelarii w Stanach Zjednoczonych, doradzając czołowym globalnym spółkom na temat pojawiających się rodzajów ryzyka i możliwości w rozmaitych sektorach, m.in. regulacji platform technologicznych, strategii wejścia na rynek oraz dynamiki politycznej i ryzyka regulacyjnego w USA, Chinach i Europie. Wcześniej Sutphen była dyrektor zarządzającą UBS AG, gdzie opracowała nowe narzędzia oceny ryzyka politycznego mającego wpływ na rynki kapitałowe.

W latach 2009-2011 była zastępczynią szefa sztabu ds. polityki w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy, gdzie realizowała plan polityczny i regulacyjny administracji Obamy w zakresie strategii technologicznej, oraz w latach 2013-2016 zasiadała w Prezydenckim Komitecie Doradczym ds. Wywiadu. Sutphen jest niezależną dyrektor Pattern Energy i powierniczką w Putnam Mutual Funds. Należy ona także do Rady ds. Kontaktów Międzynarodowych, zasiada w zarządach organizacji International Rescue Committee i Human Rights First oraz jest powierniczką Mount Holyoke College.

Powołanie Mony Sutphen na członkinię zarządu podlega zatwierdzeniu akcjonariuszy podczas rocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Spotify, które odbędzie się 21 kwietnia 2021 r.

Spotify Technology S.A.

Spotify jest najpopularniejszym na świecie serwisem streamingowym audio, który zrzesza ponad 345 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 155 milionów subskrybentów wariantu premium. Dzięki obecności na 93 rynkach i dostępności ponad 70 milionów utworów, w tym 2,2 miliona tytułów podcastów, serwis zrewolucjonizował kwestie dostępu i słuchania muzyki i podcastów.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210216005146/en/.

Źródło: Spotify Technology S.A.

KONTAKT:

Relacje z inwestorami:

Bryan Goldberg

e-mail: [email protected]

investors.spotify.com

Public Relations:

Dustee Jenkins

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Source link

Leave a Comment