imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Norwegia. Droga Trolli zamknięta. Władze ostrzegają turystów

000JDA6PYHGW7AR3-C461-F4.jpg


To zła wiadomość dla turystów, którzy w najbliższym czasie planują udać się do Norwegii. “Droga Trolli pozostanie zamknięta do końca 2024 roku” – przekazały władze okręgu Møre og Romsdal. 

Jak określiły, oddanie do użytku atrakcji bez podjęcia odpowiednich kroków bezpieczeństwa byłoby nieodpowiedzialne i zagrażające zdrowiu turystów. 

Ryzyko uderzenia kamieniem jest zbyt duże, aby droga mogła pozostać otwarta” – przekazały lokalne władze w komunikacie. 

Norwegia. Droga Trolli ponownie zamknięta. Złe wieści dla turystów

To nie pierwszy przypadek, kiedy słynna Droga Trolla została zamknięta. O podobnej sytuacji władze informowały w kwietniu, kiedy doszło do dużego obsunięcia się skał. Po dokładnym sprawdzeniu bezpieczeństwa na początku czerwca atrakcję oddano do użytku. 

Jednak jak się okazało, nie na długo, gdyż po kilkunastu dniach sytuacja się powtórzyła. To zmusiło władze do ponownego zamknięcia. 

Słynna Droga Trolli to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Norwegii, a nawet Europy. Rozpoznawalna jest głównie z 11 wąskich i stromych serpentyn, które otaczają piękne widoki. Rocznie atrakcję odwiedza blisko milion turystów.

Zamknięcie szlaku zmartwiło nie tylko odwiedzających, ale również lokalnych przedsiębiorców, dla których turystyka jest głównym źródłem utrzymania.

Jednak jak donoszą norweskie media, platforma widokowa znajdująca się przy szlaku pozostanie otwarta. 

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Nowacka w “Graffiti”: Idealna szkoła to taka, w której strefa sacrum jest oddzielona od profanum/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment