imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Niemcy oglądają filmy pod chmurką. Kina samochodowe stały się hitem

aabmbsoibxzaf3y6osbfqwugpqep1cyd.jpg


Koronawirus odebrał Niemcom tradycyjne kina, ale oni nie dają za wygraną. Znaleźli inny sposób na to, jak oglądać wspólnie filmy. Do Niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci zgłasza się coraz więcej wnioskodawców z prośbą o przydzielenie częstotliwości radiowych po to, by organizować seanse pod chmurką – informuje “Deutsche Welle”.

– Przed wybuchem kryzysu składano raptem kilka wniosków – mówi w rozmowie z agencją DPA rzecznik urzędu. Koronawirus spowodował, że ich liczba wzrosła. Z przedstawionych przez niego informacji wynika, że od początku marca wydano 43 pozwolenia. Co więcej, 80 wniosków oczekuje jeszcze na odpowiedź.

 

Nie tylko filmy – są też koncerty i nabożeństwa religijne

 

Zezwolenia Federalnej Agencji ds. Sieci są dla operatorów kin niezbędne. Dzięki falom radiowym uczestnicy mogą odbierać dźwięk poprzez radiowe odbiorniki w autach. Przed ich wydaniem urząd musi sprawdzić, czy emitowany sygnał nie będzie kolidował z innymi programami. Poza filmami, widzowie mają okazję oglądać także nabożeństwa religijne oraz koncerty.

 

ZOBACZ: Kino na balkonie. Nowa inicjatywa hiszpańskich władz

 

W Baden-Baden, podczas pierwszego seansu, film został wyświetlony przed 150 samochodami. – Mamy miejsce na więcej pojazdów – podkreślił, w rozmowie z “Badische Neueste Nachrichten”, Jens Dietrich, dyrektor zarządzający “Rantastic-Drive-Hin”. Organizator postanowił jednak, że – na początek – sprzeda mniej biletów, by sprawdzić, jak najlepiej rozmieścić auta – tak, by seans przebiegał w komfortowych warunkach dla wszystkich.

 

 

110 osób zmarło w ciągu ostatniej doby

 

110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby – poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła w RFN do 4404.

 

Liczba odnotowanych w ciągu doby zgonów zmniejszyła się o 74 w porównaniu z niedzielą. W Niemczech czwarty dzień z rzędu jest coraz mniej osób, u których przebieg choroby wywołanej koronawirusem, powoduje śmierć. W ciągu ostatnich 24 godzin obecność koronawirusa potwierdzono u 1775 osób. To o 683 dobowo zidentyfikowanych przypadków mniej niż w dniu poprzednim.

 

ZOBACZ: Otwarcie szkół i sklepów. Niemcy powoli zdejmują obostrzenia

 

Łączna liczba odnotowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Niemczech od początku epidemii wynosi 141 672. Ok. 3500 zainfekowanych osób zostało uznanych za wyleczonych w ciągu ostatniej doby – poinformował RKI. Ogółem wyzdrowiało ok. 91,5 tys. zakażonych. To 64 proc. wszystkich zakażonych SARS-CoV-2 w Niemczech. Najwięcej zakażeń koronawirusem wykryto w Bawarii – 37 849, czyli 26 proc. wszystkich infekcji w RFN.

ms/ac/ bnn.de/ dw.com, PAP


Source link

Leave a Comment