imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy: Mieszkanki Kolonii mogą przebywać topless na publicznych basenach

k7ocvthfkivts1snmrwyddzuftpzpuc8.jpg


W ostatnich kilku latach przez Niemcy przetoczyła się dyskusja na temat stroju topless na basenach. Mówiło się o incydentach, takich jak ten w Berlinie, kiedy to kobieta przebywająca na pływalni bez górnej części stroju kąpielowego została z niej wyrzucona. Inną –  w podobnej sytuacji – poproszono o założenie stanika. Obie kobiety złożyły oficjalne skargi, w których wskazały, że strój topless formalnie nie jest zabroniony.

 

ZOBACZ: Marianna Schreiber i Michał Marszał razem na basenie. To akcja charytatywna

 

Rzeczywiście, regulaminy pływalni często wskazują jedynie, że goście powinni być odpowiednio ubrani. O tym, jak należy rozumieć odpowiedni strój, decydują pracownicy basenu. 

Kolonia: Strój topless dozwolony na basenach 

Władze kilku niemieckich miast uznały więc, że należy uregulować kwestię korzystania z miejskich pływalni. W położonej na zachodzie Niemiec Kolonii postanowiono, że od 1 kwietnia w 13 basenach będzie dozwolony strój topless. Decyzja ta obowiązywać do odwołania. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Kradzieże, przestępstwa seksualne, uszkodzenia ciała. Więcej przestępstw na basenach

Wcześniej podobne rozwiązania przyjęły między innymi władze Berlina. Potwierdzono tam, że każda osoba może korzystać topless zarówno z otwartych, jak i zamkniętych basenów publicznych w mieście. Urzędnicy ocenili, że wypraszanie z basenów kobiet bez góry kostiumu kąpielowego było dyskryminacją

Topless na pływalniach. Czy Niemki zrzucą staniki? 

Franziska Graalman, rzeczniczka spółki Kölnbäder z Kolonii, spodziewa się, że niewiele kobiet skorzysta z możliwości przebywania na basenie topless.

 

Nic nie wskazuje na to, że każda osoba, która dziś przyjdzie do nas w bikini, od kwietnia będzie nosić tylko dół stroju – powiedziała Graalman, cytowana przez portal tagessachau.de. – Nadal dopuszczalne będzie ubieranie się w taki sam sposób jak dotychczas. Dotyczy to szerokiej gamy odpowiednich strojów kąpielowych: tankini, kostiumu kąpielowego, burkini i bikini – zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Francja. Kobiety nie stosują się do zakazu noszenia burkini na basenach miejskich w Grenoble

W ankiecie przeprowadzonej w zeszłym roku przez agencję Deutsche Presse-Agentur jedna trzecia kobiet opowiedziała się przeciwko pływaniu topless. Z kolei 46 proc. mężczyzn jest za tym, aby kobiety same mogły decydować o tym czy chcą zakrywać piersi na basenie. 

Portal tagesschau.de wskazuje, że w Dortmundzie na czterech krytych basenach i czterech odkrytych nigdy nie obowiązywał zakaz zakrywania piersi, mimo to na tamtejszych pływalniach widuje się niewiele kobiet bez góry od kostiumu kąpielowego.  

adn/grz/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment