imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy: Gwałt na 11-letniej dziewczynce. Afgańczyk skazany na rok więzienia w zawieszeniu

k1f1z2jn5kwc13jrxoups3fmjnunafnp.jpeg


Nie wiadomo, ile sprawca rzeczywiście ma lat, gdyż nie posiada żadnych dokumentów

Młody Afgańczyk zwabił dziewczynkę do ogrodu zamkowego w niemieckim Neustrelitz. Mówił jej, że chce ją poznać. Kiedy 11-latka pojawiła się na miejscu, zaatakował ją i zgwałcił. Sąd skazał sprawcę na rok więzienia w zawieszeniu. Niemcy są oburzeni wyrokiem – donosi “Bild”.

Do gwałtu na 11-latce doszło 18 stycznia w Neustrelitz (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Dopuścił się go młody Afgańczyk, którego wiek eksperci oszacowali na 16 lat. Nie wiadomo, ile rzeczywiście ma lat, gdyż nie posiada żadnych dokumentów. Stwierdził, że przybył do Niemiec, jako uchodźca i mieszkał w schronisku.  

Jednodniowa rozprawa

Sprawca, jako 16-latek, został uznany za winnego i skazany podczas procesu trwającego jeden dzień. Rozprawa była zamknięta dla publiczności. Wyrok: rok więzienia w zawieszeniu. Prokurator nie złożył apelacji.

 

Wyrok, choć zapadł pod koniec czerwca, stał się przedmiotem dyskusji, kiedy o opinię w jego sprawie dziennik “Bild” zapytał m.in. polityków. 

 

ZOBACZ: Indie: Zbiorowy gwałt w autobusie. Sprawcy to pracownicy firmy transportowej

 

– Rozumiem, że większość obywateli uważa ten wyrok za zbyt łagodny – powiedział Philipp Amthor (polityk CDU). – Oczywiście zawsze trzeba patrzeć na okoliczności konkretnego przypadku, ale wyrok w zawieszeniu za gwałt na jedenastoletniej dziewczynce trudno pogodzić ze społecznym poczuciem sprawiedliwości – dodał.

Lider CSU: Kara nie do przyjęcia

Lider CSU Alexander Dobrindt stwierdził wprost: – Przy tym przestępstwie taka kara jest całkowicie nie do przyjęcia.

 

ZOBACZ: Kołobrzeg. 37-latek z zarzutem gwałtu ze szczególnym okrucieństwem 86-latki

 

Przewodniczący związku zawodowego policjantów Rainer Wendt był równie zbulwersowany: – Państwo prawa nie ma w ten sposób żadnego działania ochronnego. Mówię to nie tylko jako związkowiec, ale także jako ojciec i dziadek.

Zgwałcił przed procesem o gwałt 

Podobny wyrok w sprawie o gwałt, który popełnił 23-letni Afgańczyk, zapadł w ubiegłym roku. Khodai R. we wrześniu 2018 r. wraz z dwoma wspólnikami zgwałcił dziewczynkę 11-lat. Zaledwie miesiąc przed rozpoczęciem procesu – w lutym 2020 r. – zgwałcił śpiącą 13-latkę. Usłyszał wyrok w zawieszeniu. 

grz/ sgo/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment