imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy: Celnicy zarekwirowali złote monety warte ok. 24 tys. euro. Polak wiózł je do Pragi

yva5dvdrw34vpd1meu1dk7g2andjqoow.jpg


Niemieccy celnicy zarekwirowali złote monety o wartości około 24 tys. euro. Przewoził je polski kierowca, który miał dostarczyć pakunek do Pragi. Mężczyzna twierdził, że nie znał zawartości przesyłki.

Funkcjonariusze z urzędu celnego w Erfurcie w miniony czwartek na autostradzie A4 w pobliżu Glauchau (wschodnie Niemcy) zarekwirowali 37 złotych monet o wartości około 24 000 euro. Przewoził je 61-letni polski kierowca.

 

Podczas kontroli w miejscu odpoczynku mężczyzna oświadczył, że podróżuje swoim pojazdem z Essen do Pragi. Twierdził, że ma przy sobie tylko 500 euro w gotówce.

 

ZOBACZ: Gryfice: Niemcy utknęli na tratwie. Media: Mogli szukać skarbów

 

Później okazało się, że w jego bagażu znajduje się puszka z różnego rodzaju złotymi monetami – czytamy na portalu zoll.de. Ich wartość oszacowano na ok. 24 tys. euro.

 

 

61-latek przekonywał, że został poproszony przez znajomego o przewiezienie puszki z Essen do Pragi. Twierdził, że nie miał wiedzy na temat jej zawartości.

 

Za przewiezienie puszki miał dostać w Pradze równowartość 1 200 euro “wynagrodzenia”.

Niemcy: Celnicy zajęli drogocenne monety

Celnicy wszczęli postępowanie mandatowe z powodu niezgłoszonych złotych monet. Zatrzymali 500 euro w gotówce jako zabezpieczenie. Złote monety zostały zajęte.

 

Służby sprawdzają, z jakiego źródła pochodzą momenty.

an/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment