imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy. Admirał Schoenbach odchodzi ze stanowiska. Wywołał skandal słowami o konflikcie ukraińskim

g8ytryse22yt1723unasdxzwqox18m2w.jpg


Szef niemieckiej marynarki wojennej Kay-Achim Schoenbach odchodzi ze stanowiska. Wiceadmirał złożył rezygnację, która została przyjęta przez minister obrony Christine Lambrecht – informują w sobotę niemieckie media. Schoenbach wywołał skandal swoimi wypowiedziami na temat konfliktu ukraińskiego.

Podczas wizyty w Indiach Schoenbach stwierdził, że Ukraina nie odzyska anektowanego przez Rosję Krymu. – Półwysep Krymski już przepadł, nigdy nie wróci, to fakt – powiedział.

 

ZOBACZ: Szef MSZ Ukrainy: Niemcy mają przestać swoimi działaniami zachęcać Putina do napaści na nas

 

Odnośnie Putina szef niemieckiej marynarki wojennej powiedział, że to, czego Putin naprawdę chce, to szacunek. – Mój Boże, obdarzenie kogoś szacunkiem mało kosztuje, a nawet nic… Można łatwo dać mu szacunek, którego żąda i zapewne na który również zasługuje – stwierdził Schoenbach.

 

Ministerstwo Obrony w Berlinie zdystansowało się od wypowiedzi Schoenbacha.

Wezwanie ambasador Niemiec przez MSZ Ukrainy

MSZ Ukrainy poinformował w sobotę o wezwaniu do resortu ambasador Niemiec w tym kraju Anki Feldhusen w związku z wypowiedzią niemieckiego wojskowego.

 

“Zwrócono uwagę na to, że kategorycznie nie do przyjęcia są wypowiedzi dowódcy marynarki wojennej Niemiec Kaya-Achima Schoenbacha, m.in. dotyczące tego, że Krym nigdy nie powróci do składu Ukrainy i że nasze państwo nie może odpowiadać kryteriom członkostwa w NATO” – przekazał ukraiński MSZ w komunikacie.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment