imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Niedzielski: apogeum zakażeń za nami. Mówi o nauce zdalnej

8gk9o99d2v9mzjc2c1cmasbiqcvovgvf.jpg


“Apogeum zakażeń i hospitalizacji w IV fali mamy za sobą” – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że nadzieje na dalsze spadki daje mu rozpoczynająca się w poniedziałek nauka zdalna, która przedłuży świąteczną nieobecność w szkołach dzieci i młodzieży.

“Apogeum zakażeń i hospitalizacji w IV fali mamy za sobą” – napisał Adam Niedzielski. Jak dodał, “zaczynająca się od jutra 3-tygodniowa przerwa w nauce stacjonarnej powinna przyspieszyć spadki”.

 

Minister Zdrowia podkreślił, że “zejście z wysokich poziomów zakażeń i hospitalizacji jest konieczne w kontekście ryzyk związanych z wariantem Omikron”.

 

 

Mamy 15976 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 70 kolejnych pacjentów. W Gdańsku wykryto trzeci w Polsce przypadek wariantu Omikron – u 7-letniej dziewczynki. Tydzień temu, 12 grudnia, odnotowano 19 452 nowe zakażenia i 66 zgonów.

 

Resort zdrowia przekazał również, że ostatniej doby na kwarantannie przebywały 512 473 osoby. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Protest antyszczepinkowców. Transparenty z napisami “szczepienie czyni wolnym”

 

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano w szpitalach 31 586 łóżek i 2 896 respiratorów. Hospitalizowanych jest 23 219 chorych, w tym 2 113 podłączonych do respiratorów – głosi komunikat Ministerstwa Zdrowia.

 

Poinformowano również, że wyzdrowiało dotąd 3 435 983 zakażonych.

pdb/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment