imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Ivan Reitman. Twórca “Pogromców duchów” miał 75 lat

6r2ycxqx6bxz91cht834e87javhhph5w.jpg


“Reitman stworzył jedne z najbardziej zapisujących się w pamięci filmów komediowych lat 80. i 90., w tym “Pogromców duchów” z 1984 roku, który sam wyprodukował i wyreżyserował. Film był wielkim hitem i zapoczątkował franczyzę, która trwała przez dziesięciolecia, w tym zeszłoroczny hit “Pogromcy duchów: Dziedzictwo duchów” wyreżyserowany przez jego syna, Jasona Reitmana” – przypomina CNN.

 

Rothman podkreślił, że Ivan Reitman był nieodłączną częścią dziedzictwa studia Sony Pictures Motion Picture Group.

“Wielki talent”

Wielki talent i jeszcze wspanialszy człowiek; będzie nam go bardzo brakowało. Jego rodzinie składamy najszczersze kondolencje” – dodał.

 

Do klasyków komedii zalicza się m.in. nakręcone przez Reitmana “Menażerię” z Johnem Belushi i “Szarżę” z Billem Murrayem. Zrealizował też “Bliźniaki”, “Gliniarza w przedszkolu” i “Juniora” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej oraz “Dave’a” z Kevinem Klinem.

 

ZOBACZ: Zmarł Jarosław Marek Rymkiewicz. Poeta miał 86 lat

 

W 2007 roku w programie kanadyjskiej telewizji CBC “The Hour” Reitman ocenił, że trudno jest przewidzieć, czy film odniesie sukces, ale z łatwością potrafi dostrzec gwiazdy komedii. – Po pewnym czasie masz poczucie, że widzisz w danej osobie coś wyjątkowego. (…) jest coś takiego w ich twarzy, że po prostu musisz na nich patrzeć – wyjaśnił reżyser.

“Cieszymy się, że jego praca przynosiła uśmiech”

Reitman, który urodził się w roku 1946 w Czechosłowacji i jako dziecko przybył z rodzicami do Kanady, później osiedlił się w Ameryce.

 

“Cieszymy się, że jego praca (…) przynosiła uśmiech i radość niezliczonym ludziom na całym świecie. (…) Ci, którzy znali Reitmana przez jego filmy, będą zawsze o nim pamiętać ” – napisały dzieci reżysera: Jason, Catherine i Caroline w okolicznościowym oświadczeniu. 


Source link

Leave a Comment