imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor miał 59 lat

gmf5vhcusx17miyhp119ceku32358fte.jpg


Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor miał 59 lat

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski znany m.in. z serialu “Świat według Kiepskich”. Zmarł we wtorek w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. Miał 59 lat.

Informację o śmierci Dariusza Gnatowskiego potwierdziła Polsat News dyrekcja krakowskiego szpitala.

 

– Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedziała z kolei wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

 

Wychowywał się w Zabrzu, tam chodził do szkoły podstawowej i liceum. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1985).

 

20 grudnia 1986 roku zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w “Wariacie i zakonnicy” Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. W 1985 roku wystąpił jako Pyzo w “Ferdydurke” w reżyserii Macieja Wojtyszki.

 

ZOBACZ: “O Pszoniaku można mówić tylko z podziwem”. “Zamknięty kolejny rozdział teatru i kina”

 

Zyskał sławę ogólnopolską w 1999 roku dzięki roli Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu “Świat według Kiepskich”. Zagrał także m.in. w “13 posterunku”, gdzie wcielał się w postać Alfa.

 

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze “Gloria Artis” oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa “Honoris Gratia”.

 

Dariusz Gnatowski chorował na cukrzycę typu 2.

zdr/ polsatnews.pl, PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment