imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Ann Turner Cook. Słynne dziecko z etykiety Gerbera

y32tbyckv2xd743ona9oyrivita3tv75.jpg


Nie żyje Ann Turner Cook znana jako dziecko z etykiety marki Gerber. Ann zmarła w wieku 95 lat w mieście Tampa w amerykańskim Floryda. Jej wizerunek znalazł się na produktach marki Gerber w 1931 roku.

Firma Gerber przekazała doniesienia o śmierci Ann Turner Cook za pośrednictwem Instagrama. 

“Gerber jest głęboko zasmucony odejściem Ann Turner Cook, oryginalnego “dziecka Gerber”, którego twarz została naszkicowana, aby stać się kultowym logo Gerber ponad 90 lat temu. Wiele lat, zanim została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wyrazista ciekawość podbiły serca na całym świecie i będą nadal żyć jako symbol dla wszystkich dzieci. Składamy nasze najgłębsze współczucie rodzinie Anny i każdemu, kto miał przyjemność ją poznać” – napisano w komunikacie marki.

Historia słynnego logo – “dziecko Gerbera”

Wizerunek Ann Turner Cook został pierwotnie naszkicowany węglem przez artystkę i sąsiadkę rodziny – Dorothy Hope Smith. Cook miała wówczas 5 miesięcy.

 

ZOBACZ: Rosyjska modelka Ewgenia Simonova nie żyje. Wypadła z balkonu podczas imprezy

 

Portret został zgłoszony do organizowanej przez markę Gerber kampanii marketingowej związanej żywnością dla dzieci. W 1931 rysunek został zaakceptowany przez przedsiębiorstwo jako znak towarowy i stał się rozpoznawalny na całym świecie zdobiąc produkty, etykiety i billboardy reklamowe.

 

Amerykańska marka istnieje od 1927 roku.

nat/Associated Press

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment