imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Nie żyje 19-latek, który wypadł z łodzi. Odpoczywał z rodzicami

ofxkh3kfnedordfam5b2z1pyvf2ritqp.jpg


Mężczyzna wypadł z łodzi na stawie w Opolu.

19-latek miał wypaść z łodzi na stawie w Opolu. Wezwani na miejsce strażacy wyłowili poszkodowanego i przekazali ratownikom z pogotowia. Mimo starań medyków mężczyzna zmarł wieczorem w szpitalu.

Strażacy z Opola zostali wezwani do akcji ratowniczej na niestrzeżonym kąpielisku w dzielnicy Nowa Wieś Królewska, gdzie do wody wpadł 19-latek. 

 

– Do zdarzenia doszło w czwartek późnym popołudniem – poinformował dyżurny oficer Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

 

ZOBACZ: Warmińsko-mazurskie. W jeziorze Pozorty utonął 43-letni turysta

 

Strażacy otrzymali początkowo informację o dziecku, które wpadło do wody na niestrzeżonym kąpielisku urządzonym przy lokalnym stawie przy ul. Narutowicza.

 

Po przyjeździe na miejsce ratownicy ustalili, że chodzi o 19-latka, który odpoczywał wraz z rodzicami nad wodą i wypadł z łodzi.

Spędził pół godziny pod wodą

Na miejsce przyjechały ekipy ratownictwa wodnego z Opola. Ratownikom udało się wydobyć poszkodowanego na brzeg, gdzie rozpoczęto akcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nieprzytomnego mężczyznę przekazano medykom, którzy przewieźli go do szpitala.

 

Według informacji Nowej Trybuny Opolskiej mimo, że 19-latek przebywał pod wodą około 30 minut, udało się przywrócić mu czynności życiowe.

 

ZOBACZ: Więcej utonięć niż rok temu. Bilans wakacji nad wodą

 

Jednak wieczorem, pomimo starań lekarzy, poszkodowany zmarł w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu ok. godz. 20:15.

 

Przyczyny i okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniała policja pod nadzorem prokuratora.

 

hlk/PAP/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment