NHL: Hat-trick Tkachuka i wygrana Flames z Golden Knights

Matthew Tkachuk strzelił trzy bramki w wygranym meczu ligi hokeja na lodzie NHL, w którym najlepsza drużyna Konferencji Zachodniej Calgary Flames pokonała u siebie Vegas Golden Knights 6:3.

Znakomicie wyglądała współpraca Tkachuka z Michaelem Frolikiem, który asystował przy wszystkich golach w 19., 56. i 58. minucie. Czech zaliczył asystę także przy pierwszej bramce Mikaela Backlunda w 8. minucie. Szwed trafił po raz drugi do bramki gości w ostatniej minucie drugiej tercji. Pierwszego gola dla “Płomieni” zdobył w trzeciej minucie Andrew Mangiapane. Bramki dla pokonanych strzelili Brandon Pirri, Reilly Smith oraz Mark Stone.

“Każdy z nas chce zająć najwyższą pozycję, nie zadowolimy się drugą czy trzecią. To jest dla nas dodatkowa motywacja” – powiedział po meczu Tkachuk.

Po raz pierwszy w regulaminowym czasie od 19 stycznia (rywalem byli New York Rangers) mecz przegrali hokeiści Boston Bruins, którzy ulegli na wyjeździe Pittsburgh Penguins 2:4.

Jared McCann trafił dla “Pingwinów” dwukrotnie – w 14. i ostatniej minucie. Autorami pozostałych bramek byli: Nick Bjugstad oraz Jake Guentzel. Gole dla gości strzelili: David Krejci (19. w sezonie) i John Moore.

Trwa seria wygranych Washington Capitals. W niedzielę zaliczyli siódmą z rzędu zwyciężając u siebie Winnipeg Jets 3:1.

30. gola w sezonie strzelił fiński hokeista rosyjskiego pochodzenia 23-letni Aleksander Barkov, którego drużyna Florida Panthers pokonała przed własną publicznością Detroit Red Wings 6:1. W drafcie NHL w roku 2013 wybrany został z numerem 2, najwyżej z Europejczyków.

Liderem klasyfikacji kanadyjskiej jest nadal Rosjanin Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning). W 69 meczach zgromadził 110 punktów, za 33 gole i 77 asyst. Na drugim miejscu znajduje się Patrick Kane (Chicago Blackhawks) – 97 (40+57), a na trzecim Connor McDavid (Edmonton Oilers) – 96 (33+63). Kane rozegrał 67 spotkań, a McDavid o trzy mniej.

Najwięcej bramek zdobył rodak Kuczerowa, Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) – 46, który wyprzedza Niemca Leona Draisaitla (Edmonton Oilers) – 41 oraz Kane’a – 40.