imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Nauka zdalna. Kiedy koniec? NAC publikuje zdjęcia z powrotu do szkół

000EKHVAXY1ABPLW-C429.png


W 2022 roku ferie odbywały się w czterech terminach z podziałem na województwa. Jako ostatnie przerwę zimową zakończą dzieci z: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Tam ferie potrwają jeszcze do 27 lutego.

Tydzień wcześniej, bo już 21 lutego, do szkół wrócą natomiast uczniowie szkół podstawowych z klas V-VIII i ponadpodstawowych, którzy do tej pory uczyli się zdalnie. Według pierwotnych planów rządu nauka zdalna miała zakończyć się 28 lutego, ale Ministerstwo Edukacji i Nauki zmieniło zdanie.

– Przywracamy naukę stacjonarną klas V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych 21 lutego, tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy – ogłosił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak dodał, “ma nadzieję, ze w tym formacie będziemy uczyć się już do końca roku szkolnego”.

Swoją decyzję o szybszym zakończeniu nauki zdalnej rząd uzasadnił ustabilizowaną sytuację epidemiczną.

To właśnie tę atmosferę powrotu do szkoły postanowiło wykorzystać Narodowe Archiwum Cyfrowe, które na swoim profilu na Facebooku zamieściło zdjęcia dokumentujące powroty dzieci do szkół.

Znowu do szkoły!” – zaczęło swój wpis NAC. “Po feriach czas na powrót do szkoły. Pieszo, autem, rowerem, saniami, na nartach czy w przyczepie autobusowej?” – zapytano.

“Zobaczmy, jak przez lata dzieci docierały do szkół, szczególnie podczas śnieżnych zim w małych miejscowościach, odległych wiele kilometrów od najbliższej szkoły” – czytamy we wpisie.

Patrząc na poniższe zdjęcia trzeba przyznać, że w wielu sytuacjach powrót do szkoły wymagał nie lada determinacji. Zwłaszcza gdy szkoła znajdowała się daleko od miejsca zamieszkania, a do pokonania była nie tylko spora odległość, ale i potężne zaspy śniegu.


Source link

Leave a Comment