imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Najlepsze memy: Upały w Polsce. Oto żarty o ekstremalnej pogodzie

000FTYDXET0IJ7EG-C429.png


Według najnowszych prognoz synoptyków początek tygodnia ma być odrobinę chłodniejszy. Jednak już od środy 27 lipca słupki rtęci zanotują kolejny skok.  

Lato w pełni i temperatury w ciągu dnia przekraczają 35 stopni Celsjusza. Słońce pali mieszkańców całej Polski, a rekordowe temperatury padają na zachodzie kraju. Zwyczajowe “cześć” czy “dzień dobry” zastąpiło “ale gorąco”.

Przed falą upałów nie można uciec, można za to pocieszać się memami, które co prawda nas nie ochłodzą, ale za to rozbawią do łez.

Tylko we Wrocławiu zanotowano temperaturę maksymalną 37,4 stopnia Celsjusza. Tym samym pobity został rekord gorąca z 2019 roku. Jeszcze większy upał panował w wielkopolskim Kórniku, gdzie temperatura sięgała aż 37,9 stopnia. Kto nie używał kremu z filtrem, musi teraz mocno żałować. 

Podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów, głównie powinna to być woda wysoko zmineralizowana. Należy unikać natomiast napojów z kofeiną oraz alkoholu, który może powodować obniżenie ciśnienia i w efekcie omdlenia.

CZYTAJ TAKŻE:

W czasie upałów pracują krócej. Nawet o dwie godziny

Fala zasłabnięć, omdleń i udarów. Polacy “nie umieją w upały”
Source link

Leave a Comment