imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Nadrozpoznawalność raka [NDRP]

Strona główna > Zdrowie > Nadrozpoznawalność raka [NDRP] Nadrozpoznawalność raka [NDRP] Ola Gordon Zdrowie 0

Od lat GreenMedInfo pisał o nadrozpoznawalnści raka / the overdiagnosis of cancer. To zjawisko jest jednym z najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych problemów współczesnej medycyny. On nie stanowi zagrożenia, ale niepotrzebna chemioterapia i naświetlania, nie dające żadnej pomocy, stanowią znaczne zagrożenie stresem, niewygodą, chorobą, i nawet prawdopodobnie wywołują prawdziwe nowotwory /cancers.

Kontekst

Jak wyjaśniono we wcześniejszych raportach, większość badań wskazuje, że badania przesiewowe / cancer screening w kierunku raka nie zmniejszają ryzyka śmierci z powodu badanego raka. [1] Ale wprowadza ryzyko szkód spowodowanych badaniami przesiewowymi, fałszywie dodatnimi wynikami i nadmierną diagnozą.

Może najpoważniejszą historią NDRP jest rak tarczycy / thyroid cancer. U kobiet ryzyko NDRP waha się od 50% aż do 70-80% w Ameryce, Francji, Włoszech i Australii. U mężczyzn obawa nie jest dużo mniejsza w NDRP, dochodzi do 45% w Ameryce i aż 70% w niektórych innych krajach. [2]

Rak piersi jest niemal tak samo przerażającym problemem. Systematyczny przegląd badań wykazał, że ryzyko NDRP raka piersi / breast cancer jest niewiarygodne 52%. [3] Nowsze badanie nie pokazują poprawy. Faktycznie obraz ulega pogorszeniu. Badanie z 2014 opublikowane w Journal of the American Medical Association pokazało, że 10 lat lub dłużej regularnych mammografii prowadzi do fałszywie dodatnich wyników u ponad 60% kobiet. [4]

Mężczyźni mają podobny problem z rakiem prostaty / prostate cancer. Mimo że badanie PSA na tego raka nie daje żadnych korzyści, gdyż nie zmniejsza wskaźnika zgonów, to skutkuje fałszywymi dodatnimi u 12-13% mężczyzn, którzy przechodzą to badanie 3-4 razy. [5]

Posłuchaj prof. S. Więckowski ok. 11 minuty: https://www.youtube.com/watch?v=wxE_8_MB_Xk

Nowe dowody

I teraz potężne nowe dowody dodają znaczenia i powagi niebezpiecznemu problemowi NDRP raka. Nowe dowody pochodzą z nowego ważnego australijskiego badania / an important new Australian study, które przyjrzało się ryzyku NDRP w 5 nowotworach: prostaty, piersi, nerek, tarczycy i czerniaka. Autorzy uznali te wyniki za „ważny problem pilnie wymagający zmian w polityce zdrowia publicznego”.

Nowe badanie definiuje NDRP jako „diagnozę raka u osób które nigdy nie doświadczyłyby objawów czy szkody, gdyby rak pozostał niewykryty i nieleczony”.

U kobiet, nowe badanie wykazało, że ryzyko NDRP raka tarczycy występuje w tym samym przedziale co wcześniejsze badania. 73% nowotworów tarczycy to była faktycznie NDRP.

Wcześniejsze badanie wykazało, że problem raka tarczycy pochodzi z 2 problemów – NDRP i przedefiniowania. Jeden z najbardziej powszechnych rodzajów raka tarczycy okazuje się w ogóle nie być rakiem. Zamknięty pęcherzykowy wariant raka brodawkowatego tarczycy odpowiada za ok. 1 na każde 6.5 osoby zdiagnozowane na raka tarczycy rocznie w USA. Ale ta powszechna forma raka tarczycy teraz nie uważana jest w ogóle za raka. Dlatego wszystkie te osoby otrzymały niepotrzebne i szkodliwe naświetlanie z powodu NDRP i wcześniejszego przedefiniowania.[6]

Jeśli chodzi o raka piersi, nowe badanie wykazało wskaźnik NDRP jest 22%. Szokujące 58% wszystkich nowotworów nerek były faktycznie NDRP. Wskaźnik NDRP dla czerniaka był prawie aż 54%. W sumie 18% wszystkich diagnoz raka u kobiet było NDRP.

Dla mężczyzn liczby są tak samo alarmujące. Rak tarczycy, znowu na szczycie listy ze wskaźnikiem 73% NDRP, 42% wszystkich nowotworów prostaty to NDRP. Liczba nowotworów nerek też jest 42%. I NDRP czerniaka jest 58%. Ogółem dla mężczyzn, 24% wszystkich zdiagnozowanych nowotworów to NDRP.

NDRP raka u osób które nigdy nie doświadczyłyby objawów ani szkód, gdyby rak pozostał niewykryty i nieleczony, jest jednym z najpoważniejszych problemów we współczesnej medycynie.

Linda Woolven & Ted Snider – 8.02.2020

http://www.renegadetribune.com/the-overdiagnosis-of-cancer/

Tłum. Ola Gordon

Ola Gordon

http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment