imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Na wniosek premiera przesunięto posiedzenie Rady Gabinetowej

pw4duf2bywvnvcuhcurby51v3bbdwst2.jpg


Posiedzenie Rady Gabinetowej na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zostało przesunięte z godz. 9.30 na godz. 11

Piątkowe posiedzenie Rady Gabinetowej na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zostało przesunięte z godz. 9.30 na godz. 11 – poinformował prezydencki rzecznik Błażej Spychalski.

– Jutrzejsze posiedzenie Rady Gabinetowej na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zostało przesunięte na godzinę 11.00″ – powiedział Spychalski.

 

Wcześniej prezydencki rzecznik poinformował na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek na godz. 9.30 posiedzenie rady gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19″. – Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej – dodał.

 

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent. Stanowiska przedstawione w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej nie mają charakteru prawnie wiążącego. Rada zwoływana jest, gdy prezydent uzna dany problem za “sprawę szczególnej wagi”.

 

ZOBACZ: “W kwietniu dotrze do nas 5,5 mln szczepionek; w maju – 9 mln”. Podano termin kolejnych rejestracji

 

Poprzednio Rady Gabinetowe prezydent zwoływał na początku września oraz w połowie marca 2020 r.; oba posiedzenia były poświęcone kwestii epidemii koronawirusa.

 

W marcu prezydent i ministrowie omówili przygotowany wówczas przez rząd pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. We wrześniu tematem obrad była strategia walki z koronawirusem, informacja nt. sytuacji w szkolnictwie w dobie epidemii oraz ówczesna sytuacja na Białorusi.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek, że w Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 954 chorych, czyli najwięcej od początku pandemii. 


pgo/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment