imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szkoli policjantów. Będą mandaty za „antysemityzm”?

a-58

Strona główna &gt Polska &gt Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szkoli policjantów. Będą mandaty za „antysemityzm”? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szkoli policjantów. Będą mandaty za „antysemityzm”? a303 Polska

Młodzi policjanci przechodzą w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Placówka zasłynęła promocją książki prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego. Prof. Engelking przekonywała, że Polacy współuczestniczyli w Holocauście. Prof. Grabowski zasłynął stwierdzeniem, że Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na chwilę obecną milczy. Cała sytuacja już teraz wzbudziła spore kontrowersje w społeczeństwie.

Policjanci będą w Polin pogłębiać wiedzę na temat społeczności cygańskiej, żydowskiej, antysemityzmu i przestępstw z nienawiści. Pomogą im w tym materiały szkoleniowe, zatytułowane „Romowie. Przewodnik dla policji” oraz „Przewodnik po judaizmie dla policjantów”.

„Poznanie historii i tradycji mniejszości jest niezwykle istotne w procesie rozwijania antydyskryminacyjnych kompetencji policjantów i pracowników Policji oraz promowania wartości i postaw równościowych” – przekonuje w słowie wstępnym do materiałów szkoleniowych Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Źródło: https://propublico24.pl/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment