imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ w pływaniu: Nowe rekordy świata w sztafecie

Australijki oraz Włosi ustanowili rekordy świata na dystansie 4×100 m stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie w Melbourne. We wtorek najwięcej medali zdobyli pływacy z Australii, USA oraz Włoch. W finałach nie było Polaków.

Najlepsza na dystansie 400 m stylem dowolnym była Australijka Lani Pallister. Drugie miejsce zajęła Nowozelandka Erika Fairweather, na trzecim uplasowała się natomiast Amerykanka Leah Smith.

Rywalizację na dystansie 200 m stylem zmiennym kobiet wygrała Amerykanka Kate Douglas, która czasem 2.02,12 ustanowiła rekord Ameryki Północnej. Srebro zdobyła jej rodaczka Alex Walsh, a brąz Australijka Kaylee McKeown, która pobiła rekord Australii i Oceanii czasem 2.03,57.

W rywalizacji mężczyzn na tym samym dystansie najlepszy był reprezentant RPA Matthew Sates, który czasem 1.50,15 ustanowił rekord Afryki. Drugi był Amerykanin Carson Foster, a trzeci Kanadyjczyk Finlay Knox.

Na dystansie 1500 m stylem dowolnym mężczyzn najszybszy był Włoch Gregorio Paltrinieri, przed Francuzem Damienem Jolym i Norwegiem Henrikiem Christiansenem.

Ostatnimi wtorkowymi finałami były sztafety 4×100 m stylem dowolnym, w których zarówno panie, jak i panowie ustanowili rekordy świata. W rywalizacji kobiet wygrały Australijki, drugie były Amerykanki, a trzecie Kanadyjki. W zmaganiach mężczyzn najlepsi byli natomiast Włosi, drugie miejsce zajęli Australijczycy, a trzecie Amerykanie.