imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska – Tunezja. Relacja i wynik na żywo

6ugbpj6xvoefykdq9v4x9tkpc8y9584y.jpg


Patryk Rombel zabrał do Egiptu 20 zawodników, wśród których zabrakło niestety zakażonego koronawirusem Kamila Syprzaka. Na kilkanaście godzin przed pierwszym meczem z Tunezją selekcjoner reprezentacji Polski wybrał szesnastu graczy, z których będzie mógł korzystać w starciu z wicemistrzem Afryki. Rombel zrezygnował z bramkarza Mateusza Korneckiego, rozgrywających Kacpra Adamskiego i Arkadiusza Ossowskiego i obrotowego Mateusza Piechowskiego.

 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Tunezją:

 

Bramkarze: Adam Morawski, Piotr Wyszomirski;

Obrotowi: Dawid Dawydzik, Maciej Gębala, Patryk Walczak;

Skrzydłowi: Jan Czuwara, Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Arkadiusz Moryto;

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski, Tomasz Gębala, Maciej Majdziński, Michał Olejniczak, Maciej Pilitowski, Rafał Przybylski, Szymon Sićko.

 

Będzie to piąte spotkanie Polski i Tunezji podczas mistrzostw świata. Wszystkie poprzednie – w 2003, 2007, 2009 i 2017 roku – wygrali biało-czerwoni. W tym ostatnim zwyciężyli 28:26, a w ich składzie wystąpiło siedmiu zawodników, którzy także teraz mają szansę pojawić się na boisku. Są to: Piotr Chrapkowski, Michał Daszek, Tomasz Gębala, Przemysław Krajewski, Arkadiusz Moryto, Rafał Przybylski i Patryk Walczak.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej 2021: Polska ekipa bez koronawirusa 

 

Spotkanie z Tunezją będzie miało niebagatelne znaczenie w kontekście awansu z grupy B do drugiej fazy turnieju. Z każdej z grup awansują po trzy drużyny, a Polacy o miejsca 2 i 3 powinni się bić z Tunezyjczykami oraz Brazylijczykami. Niekwestionowanym faworytem grupy są aktualnie mistrzowie Europy Hiszpanie, z którymi zmierzymy się w niedzielę 17 stycznia.

 

W MŚ po raz pierwszy startują 32 zespoły. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy ogłosili, że odbędzie się on bez udziału kibiców.

 

Starcie Tunezja – Polska odbędzie się w New Capital Sports Hall, około 50 km od Kairu. Mecz poprowadzą Macedończycy Gjorgij Naczewski i Sławe Nikołow.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska – Tunezja od 20:30 na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport


Source link

Leave a Comment