imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ w piłce ręcznej 2021: 12 Słoweńców z zatruciem pokarmowym

6hypd8h3hki99p2c9if24a5wf9tt3w7v.jpg


W swoim ostatnim pojedynku w grupie IV Egipcjanie zremisowali ze Słoweńcami 25:25, choć do przerwy przegrywali 8:12. Gospodarze turnieju awansowali dzięki temu wynikowi do ćwierćfinału, a dla półfinalistów ubiegłorocznych mistrzostw Europy oznaczało to pożegnanie z rywalizacją. W poniedziałek Słoweńcy rzucili nowe światło na sprawę.

 

– W żadnym wypadku nie możemy być usatysfakcjonowani niegodną organizacją tegorocznych mistrzostw. W ciągu 24 godzin przed meczem z Egiptem aż 12 zawodników z naszej drużyny zatruło się jedzeniem – napisał sekretarz generalny słoweńskiej federacji Goran Cvijic.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ w piłce ręcznej 2021: Polacy na pożegnanie turnieju zagrają z Niemcami

 

Wśród zawodników, którzy z tego powodu w kluczowym meczu byli niedyspozycyjni, byli m.in. Stas Skube, Dragan Gajic i Blaz Blagotinsek.

 

– Krzyczeli z bólu, wymiotowali i biegali do toalety, jakby od tego zależało ich życie – relacjonowano w oświadczeniu.

 

Słoweńcy mieszkali w tym samym hotelu w centrum Kairu co Egipcjanie, Duńczycy i Szwedzi. Drużyny miały tę samą stołówkę, ale każda z nich osobny bufet.

 

Słoweńska federacja zaznaczyła, że po meczu skontaktowali się z nią przedstawiciele egipskiego ministerstwa zdrowia.

 

– Ale nie spodziewamy się znaczących zmian, skoro Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) działa tak, jak do tej pory – skwitowano.

 

Światowej centrali przewodzi od nieco ponad 20 lat Egipcjanin Hassan Moustafa, który dokładał starań, by MŚ w jego ojczyźnie odbyły się mimo trwającej pandemii COVID-19.


Source link

Leave a Comment