imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ piłkarek ręcznych 2021: Francja, Słowenia i Czarnogóra kolejnymi rywalami Polek

r1qpfve5jmm685y8b1w1sm411gric6j1.jpg


Francja, Słowenia i Czarnogóra będą rywalami Polek w rundzie zasadniczej mistrzostw świata piłkarek ręcznych, których gospodarzem jest Hiszpania. Biało-czerwone awans z grupy B wywalczyły we wtorek dzięki wygranej w Llirii z Kamerunem 33:19.

Wcześniej awans z tej grupy zapewniły sobie Serbia i reprezentacja Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej.

 

W grupie A mogło dojść do sporej niespodzianki, bowiem w decydującym spotkaniu Słowenia zaledwie zremisowała z mistrzem Afryki Angolą 25:25.

 

Poza wymienionymi zespołami do drugiej fazy mundialu awansowały: Norwegia, Rumunia i Kazachstan z grupy C, obrońca tytułu Holandia, Szwecja i Portoryko z D, a także Niemcy, Węgry i Czechy z E, Dania, Korea Płd. i DR Konga z F, Brazylia, Japonia i Chorwacja z G oraz Hiszpania, Argentyna i Austria z H.

 

Do rundy zasadniczej awansowały po trzy czołowe zespoły z każdej z ośmiu grup. Zespoły z gr. B spotkają się w dniach 9-13 grudnia w Granollers z ekipami z gr. A.

 

Z czterech sześciozespołowych grup do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze reprezentacje.

 

Od ćwierćfinałów (14 i 15 grudnia) mecze odbywać się będą w Granollers. Półfinały zaplanowano na 17 grudnia, natomiast finał na 19 grudnia o godz. 17.30. Trzy godziny wcześniej rozpocznie się pojedynek o brązowy medal.

MC, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment