imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MŚ 2022: Trener grupowych rywali Polaków ogłosił 31-osobową kadrę

jq5tgg24fgvibwo9pac1a931cn4rjmjj.jpg


“Tata” Martino, trener reprezentacji Meksyku podał nazwiska 31 piłkarzy na zgrupowanie w USA.

“Tata” Martino, trener reprezentacji Meksyku podał nazwiska 31 piłkarzy na zgrupowanie w USA. Grupowy rywal Polski w katarskim mundialu na 25 września ma zaplanowany mecz z Peru, a dwa dni później zagra z Kolumbią.

Podopieczni Martino we wrześniu rozegrają dwa towarzyskie spotkania w Kalifornii z zespołami z Ameryki Płd., które nie zdołały zakwalifikować się do finałów mistrzostw świata. W pierwszym teście zmierzą się 25 września na stadionie Rose Bowl w Pasadenie z Peru. Dwa dni później na Levi’s Stadium w Santa Clara zagrają z Kolumbią.

 

ZOBACZ TAKŻE: MLS: Karol Świderski bohaterem w kosmicznym meczu! (WIDEO)

 

Federacja meksykańska podała, że ma już zakontraktowane dwa inne kontrolne mecze, które zaplanowano w Hiszpanii. 9 listopada Meksyk zagra z Irakiem, a 16 listopada ze Szwecją.

 

W kadrze znalazło się m.in. dziesięciu zawodników, którzy grają w europejskich klubach. Dwójka napastników jest dobrze znana polskim piłkarzom, którzy w tym sezonie z Meksykanami reprezentują te same barwy klubowe. Santiago Tomas Gimenez jest kolegą Sebastiana Szymańskiego w Feyenoordzie Rotterdam, a Hirving Rodrigo Lozano w SSC Napoli gra z Piotrem Zielińskim.

 

Meksyk to pierwszy rywal biało-czerwonych na mundialu w Katarze. Mecz tych drużyn zaplanowano na 22 listopada. W kolejnych grupowych spotkaniach zespół Gerardo Martino zagra z Argentyną (26 listopada) i Arabią Saudyjską (30 listopada).

KN, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment