imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Most powietrzny między Chinami a Bydgoszczą

36154631_1_crop_300x168_0e933d0f_CPO.jpg


Nikt nie chce, żeby służba zdrowia, instytucje publiczne i prywatne podmioty biorące udział w zwalczaniu pandemii odczuwały jakiekolwiek braki. Dlatego dystrybutorzy sprzętu medycznego i firmy logistyczne realizują bezprecedensowe przedsięwzięcia logistyczne, takie jak transport środków medycznych z Chin, zawierający między innymi maseczki, kombinezony ochronne i termometry. 1 maja br. na warszawskim lotnisku Chopina wylądował Antonow An-124 Rusłan, który prosto z Chin przywiózł 76 ton sprzętu medycznego.

„Transport potrzebnego wyposażenia medycznego musi odbywać się szybko, a także być efektywny kosztowo. Aby spełnić oba warunki, zdecydowaliśmy się na wynajęcie samolotu transportowego – Ił 76, od białoruskiej linii lotniczej Rubystar Airways oraz wybór docelowego lotniska w Bydgoszczy, zamiast warszawskiego lotniska Chopina” – wyjaśnia Ryszard Grzebielucha, prezes zarządu Polfrost Internationale Spedition.

Samoloty będą startować z Tianjin Binhai International Airport (kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Pekinu) i lądować na lotnisku Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Najbliższy transport będzie zawierał 30 ton artykułów medycznych, głównie maseczek i rękawiczek nitrylowych. Odbiorcą jest Synoptis – spółka z grupy Neuca.

„Cieszymy się, że możemy i mamy możliwości pomóc – mówi Tomasz Moraczewski, prezes spółki Port Lotniczy Bydgoszcz SA. – Port Lotniczy im. Jana Paderewskiego w Bydgoszczy jest dziesiątym największym lotniskiem w Polsce. Dla realizacji połączeń typu cargo, stanowi atrakcyjną kosztowo alternatywę dla warszawskiego lotniska Chopina. Jesteśmy jednym z dynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Jednak w związku z tym, że pandemia w oczywisty sposób ograniczyła ruch pasażerski nasze działania zmierzają w kierunku wzrostu przewozów cargo”.


Źródło informacji: Kompania Wydarzeń Artystycznych Kolasa i Tchórzewska sp.j.


Source link

Leave a Comment