imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Morawiecki: Tutaj tworzy się sprzęt wojskowy i bezpieczeństwo

g8h2vn5n1te98atcoaft5511g3mkizq5.png


– To tutaj tworzy się sprzęt wojskowy i bezpieczeństwo. Nasze bezpieczeństwo może być ugruntowane właśnie dzięki współpracy z takimi dostawcami – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w zakładach Lockheed Martin.

Celem wizyty Mateusza Morawieckiego było przyspieszenie dostaw amerykańskiego sprzętu do Polski. “Polska dołączyła do elity państw, które będą mogły używać najnowocześniejszych na świecie myśliwców i samolotów bojowych” – podała wcześniej w komunikacie Kancelaria Premiera. 

Morawiecki: To nie tylko samoloty, to bezpieczeństwo

W środę podczas konferencji prasowej Morawiecki mówił o bezpieczeństwie Polski. – Moje długie rozmowy tutaj był bardzo owocne. Myślę, że całą współpraca zostanie poszerzona. Być może uda się nam również uzyskać pociski o rozszerzonym zasięgu celem odstraszania wszystkich potencjalnych wrogów – mówił. 

 

– W tym zakładzie nie tworzą się tylko samoloty F-35, ale tworzy się bezpieczeństwo m. in. Polski. Dzięki naprawie finansów publicznych zamówiliśmy rekordową liczbę sprzętu, która zwiększy nasze bezpieczeństwo – powiedział.

 

Jak podkreślił premier, “wszystko zaczęło się od naprawy finansów publicznych”. – Nie stałbym tutaj, gdyby nie naprawa budżetu. W ciągu ostatnich paru lat potroiliśmy budżet na wydatki obronne i staliśmy się partnerem dla największych firm zbrojeniowych z całego świata – zaznaczył.

 

 

– Dziś podczas spotkania z kierownictwem potwierdziliśmy tę nadrzędną zasadą. To nie tylko zakupy sprzętu, ale także lokowanie produkcji amerykańskiej, której jest na szczęści coraz więcej – dodał. 

Pociski wystrzeliwane z samolotów bojowych

Mateusz Morawiecki poinformował, że rozmawiał z kierownictwem zakładów o rodzajach broni na wyposażeniu armii USA. – Chcemy być pierwszymi lub jednymi z pierwszych, którzy wejdą w posiadanie tych pocisków rakietowych, które mogą być wystrzeliwane z samolotów bojowych – mówił.

 

nb/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment