imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Moduły 5G Quectel umożliwiają łączność nowej generacji wspieraną przez platformę NVIDIA Jetson AGX Orin

image_1_1.jpg


Szanghaj, 24 maja 2022 r. /PRNewswire/ — Quectel Wireless Solutions, globalny dostawca rozwiązań w zakresie internetu rzeczy (IoT) ogłosił dzisiaj, że spółka podjęła współpracę z firmą NVIDIA w celu integracji modułów 5G IoT z NVIDIA Jetson AGX Orin, najmocniejszą, najbardziej kompaktową i energooszczędną platformą obliczeniową opartą na sztucznej inteligencji na brzegu sieci (edge). Działania te mają na celu zapewnienie urządzeniom opartym na platformie NVIDIA Jetson bezproblemowej ścieżki do szybkiej i niezawodnej łączności 5G z niskimi wskaźnikami opóźnień.

Na podstawie ostatnich testów opartych na inteligentnej bramie dostępowej na brzegu sieci od TZTEK, integracja modułu Quectel 5G Sub-6GHz serii RM500Q z platformą Jetson AGX odbyła się pomyślnie, co jest wynikiem pozwalającym twórcom oprogramowania i sprzętu na znaczne obniżenie czasu i kosztów wprowadzenia ich produktów na rynek. Ponadto gotowe do wykorzystania połączenie modułu 5G Quectel i platformy Jetson AGX Orin ułatwi opracowanie nowych urządzeń, poprawi stabilność produktów i przyspieszy wprowadzenie na rynek urządzeń końcowych stosowanych przez klientów.

Internet rzeczy oparty na sztucznej inteligencji (AIoT) staje się nowym trendem w opracowywaniu urządzeń IoT i wymaga doskonałych połączeń bezprzewodowych, biorąc pod uwagę fakt, że wysoka moc obliczeniowa coraz śmielej wkracza do wielu kluczowych sektorów gospodarki. Moduły 5G Quectel i platforma Jetson AGX Orin pozwalają na zastosowania rozwiązań AIoT o dużej mocy obliczeniowej, na przykład w robotyce, bezzałogowych pojazdach drogowych, automatycznych systemach sterowania pojazdami o niskiej prędkości i w inteligentnym transporcie, w celu osiągnięcia wysokich prędkości przesyłu danych, jak również niespotykanych dotąd parametrów przetwarzania brzegowego o wartościach do 275 bilionów operacji na sekundę.

W ramach kolejnego etapu pogłębiania tej współpracy w erze AIoT, Quectel planuje również integrację najnowszych modułów 5G Release 16 (R16) z platformą Jetson AGX Orin, zapewniając nowe funkcje 5G R16, charakteryzujące się bardzo niskimi wskaźnikach opóźnień, network slicing (podział sieci) i sieci lokalne 5G LAN, które umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszych wyników. Dzięki temu producenci sprzętu oryginalnego stosujący moduły Quectel 5G i platformę NVIDIA Jetson uzyskają bezpieczniejsze, bardziej wydajne oraz stabilne połączenia mobilne.

Quectel:

Pasja w dążeniu do inteligentniejszego świata napędza firmę Quectel do przyspieszenia innowacji w zakresie internetu rzeczy. Jako organizacja skoncentrowana na klientach jesteśmy globalnym dostawcą rozwiązań IoT, opierających się na doskonałym wsparciu i usługach. Nasz powiększający się zespół ponad 4000 specjalistów wyznacza tempo innowacji w zakresie modułów komórkowych, GNSS i WiFi/BT, anten i łączności IoT. Firma jest notowana na szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej czołowa pozycja na rynku międzynarodowym pozwala na rozwój technologii IoT na całym świecie.

Dodatkowe informacje dostępne są na http://www.quectel.com, LinkedIn, https://www.facebook.com/quectelwireless i Twitter.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1823510/image_1.jpg 

Źródło: Quectel

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment