imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

MKiŚ: w ramach POIiŚ 2014-2020 sektor energetyka do końca września podpisaliśmy 1130 umów na dofinansowanie projektów

PAP-Andrzej-Lange.jpg


Ministerstwo Klimatu i Środowiska podało w piątek, że w ramach POIiŚ 2014-2020 – sektor energetyka podpisało do końca września br. ponad 1130 umów o dofinansowanie projektów, których całkowita wartość to ponad 32,1 mld zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 13,3 mld zł.

Resort klimatu i środowiska w piątkowym komunikacie pokazał efekty realizacji projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – sektor energetyka. Poinformował, że do końca września zostało podpisanych ponad 1130 umów o dofinansowanie projektów o całkowitej wartości ponad 32,1 mld zł, w których ponad 13,3 mld zł pochodziło z dofinansowania UE.

Resort zaznaczył, że podpisane umowy dofinansowane z funduszy unijnych dotyczyły wybudowania lub modernizacji: ok. 1 562 km gazociągów przesyłowych i dystrybucyjnych, 1 369 km elektroenergetycznych sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, 1 170 km sieci ciepłowniczych, a także modernizację energetyczną 1 849 budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Ministerstwo oceniło, że realizacja tych projektów przyniosła konkretne korzyści dla obywateli, środowiska naturalnego i gospodarki m.in.: wzrost bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski; poprawę efektywności energetycznej naszego kraju; wsparcie systemów ciepłowniczych; wzrost ilości zielonej energii wytwarzanej z OZE oraz poprawę jakości powietrza.

“Przed nami jeszcze dużo pracy, ale już teraz możemy zaprezentować projekty, które są kluczowe dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego, wykorzystują innowacyjne rozwiązania i podnoszą komfort życia mieszkańców” – napisało MKiŚ.

Resort przypomniał, że realizowane na terenie naszego kraju projekty współfinansowane ze środków europejskich można także sprawdzić w specjalnym serwisie internetowym „Mapa Dotacji”. Zawiera on także wiele innych informacji związanych z funduszami unijnymi. Można się z nim zapoznać tutaj.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment