imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ministerstwo szuka chętnych do pracy. “Unikalna możliwość służenia Polsce”

3y6uoaa2d6jyy4pvh7vwfcd7vsnn3s6v.png


Praca w dyplomacji czeka. Wystarczy się zgłosić i przejść rekrutację


Chętni do pracy w dyplomacji poszukiwani. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że trwa nabór do Akademii Dyplomatycznej. – To szansa na zdobycie nowych możliwości i unikalna możliwość służenia Polsce – powiedział szef MSZ Radosław Sikorski. W komunikacie dodano, że zostało 20 wolnych miejsc.

Szef Służby Zagranicznej ogłasza nabór w ramach konkursu na aplikację dyplomatyczno-konsularną do Akademii Dyplomatycznej – przekazano na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

W komunikacie zaznaczono, że termin składnia dokumentów upływa 31 maja, a limit przyjęć wynosi 37 osób. Dodano, że zajętych jest już 17 miejsc. Rozpoczęcie aplikacji jest zaplanowane na 1 października.

 

– To szansa na zdobycie nowych możliwości i unikalna możliwość służenia Polsce – powiedział szef MSZ Radosław Sikorski w wideo opublikowanym w mediach społecznościowych.

Praca w dyplomacji czeka. Wystarczy się zgłosić i przejść rekrutację

W komunikacie wymieniono warunki, które musi spełnić kandydat do Akademii Dyplomatycznej. Osoby aplikujące muszą mieć wyłącznie obywatelstwo polskie, a także wykształcenie wyższe magisterskie oraz wykazywać się znajomością języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

 

Jak zaznaczono, kandydat musi być także w ogólnym dobrym stanie zdrowia psychicznego i fizycznego.

 

Jednocześnie od osoby aplikującej jest wymagane złożenie oświadczenie o gotowości do pracy w dowolnej placówce zagranicznej RP, w dowolnym kraju i w dowolnym czasie.

 

Głównymi obowiązkami aplikanta będzie ukończenie programu szkoleń, odbycie stażu w MSZ oraz w placówce zagranicznej, ukończenie służby przygotowawczej w służbie cywilnej oraz przystąpienie do egzaminu końcowego

Praca w dyplomacji czeka. MSZ przekazało informacje

W komunikacie powiadomiono, że konkurs na stanowisko będzie się składał z:

  • testu wiedzy ogólnej, obejmującym zagadnienia historii Polski i historii powszechnej, aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce i na świecie
  • testu badającego przydatność kandydatów do pracy w służbie zagranicznej i ich predyspozycji
  • sprawdzianu stopnia znajomości języka angielskiego
  • rozmowy kwalifikacyjnej

Dodano, że przed przystąpieniem do rozmowy, kandydaci będą poddani badaniu stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

ZOBACZ: Oświadczenie MSZ. W tle rosyjskie cyberataki

 

Poinformowano, że aplikacja kończy się egzaminem dyplomatyczno-konsularnym.

 

Pozytywny rezultat sprawdzianu wiąże się z nadaniem stopnia dyplomatycznego i wyznaczeniem stanowiska zgodnie z potrzebami służby zagranicznej w Polsce lub za granicą – podsumowano ogłoszenie.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment