imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Minister Cieślak wie za co został wyrzucony” Marcin Ociepa w programie “Gość Wydarzeń”

2gzc11sc43i2833p7h2skge63s1gwtei.jpg


– Nasi koledzy utracili członkostwo za notoryczne łamanie statutu partii. Przede wszystkim próbowali podważać ład ustrojowy. Brali udział w zwołaniu niestatutowego sądu koleżeńskiego – powiedział Marcin Ociepa w rozmowie z Piotrem Witwickim. 

 

Jak przyznał Ociepa osoby wykluczone z Porozumienia stracili rekomendację partii w rządzie . – Nie ma wątpliwości, że te osoby nie byłyby w partii gdyby nie Jarosław Gowin. Nadużyli  zaufania i dzisiaj nie mają już tego poparcia, chyba, że będą mieli poparcie innej partii koalicyjnej – przyznał Ociepa. 

 

Wiceprzewodniczący Porozumienia odniósł się również do słów ministra Michała Cieślaka, który w rozmowie z Polsat News przyznał, że nie zna powodu wyrzucenia z partii. – Minister Cieślak doskonale wie, za co został wyrzucony z partii. Prawem oskarżonego jest to żeby się bronić, a nawet kłamać kiedy się broni. Rozumiem, że musi ratować swój wizerunek, bo ludzie wiedzieli, że ma wsparcie Jarosława Gowina – dodał Marcin Ociepa.  

 

– Jeśli ktoś mówi, że Jarosław Gowin nie jest prezesem partii i nie próbuje zmienić tego w wyniku demokratycznych wyborów wewnętrznych tylko w wyniku intryg i łamania statutu to znaczy, że sam odszedł z partii – podkreślił. 

 

Podczas rozmowy poruszony został również wątek Adama Bielana, który uważał, że to jemu przysługuje prezesura partii. 

 

– Adam Bielan zaczął kwestionować prezesurę Jarosława Gowina dopiero, gdy został zawieszony w prawach członka partii. Nigdy nie podważano tej prezesury, dopiero w tym momencie. To wygląda groteskowo – podsumował.

 

Kto jest prezesem Porozumienia?

 

Marcin Ociepa opowiedział o kulisach głosowania z 2017 roku, które kwestionuje Adam Bielan. 

 

– Mieliśmy w 2017 roku kongres zjednoczeniowy z innymi środowiskami i wówczas dokooptowaliśmy do władz szereg wicepremierów partii i przedłużyliśmy kadencję prezesa partii. Była głosowanie dotyczące ukonstytuowania się prezydium partii, którego członkiem jest prezes – opisał Ociepa.

 

– Statut mówi, że kadencja organów kończy się w momencie wyboru nowych. Nawet gdyby doszło do opóźnienia, to dopiero wybór nowego prezesa kończy kadencję poprzedniego. Adam Bielan nie został wybrany prezesem, więc nie posiada tego mandatu.

Piotr Witwicki zapytał Marcina Ociepę, o to, czy pandemią jest dobrym momentem na rozwiązywanie wewnętrznych sporów partii.

 

– To jest to czego się najbardziej wstydzę i o co mam największe pretensje do kolegów. Do wykluczeni doszło dlatego, żeby przeciąć tą sytuację chaosu.

 

Więcej wkrótce

 

Wykluczenia z Porozumienia

 

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała, że w sobotę zebrał się sąd koleżeński Porozumienia, który zajmował się piątkowymi wnioskami prezydium zarządu partii, które opowiedziało się za wyrzuceniem 8 polityków w związki z wielokrotnym łamaniem statutu partii.

 

Żalek i Gryglas poza partią 

 

– W sobotę sąd zdecydował o ich wykluczeniu z Porozumienia – powiedziała Sroka.

 

ZOBACZ: Porozumienie Jarosława Gowina zdecydowało ws. podatku od mediów

 

Wśród wyrzuconych polityków partii są: wiceszef resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michał Cieślak oraz wiceszef MAP Zbigniew Gryglas. Ponadto usunięci zostali: Włodzimierz Tomaszewski, Karol Rabenda, Magdalena Błeńska, Paweł Skotarek, Andrzej Walkowiak.

laf/dsk/msl/ polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment