imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Międzynarodowy Dzień Psa. Co o swoich “czworonożnych pupilach” piszą znani?

000869JB9AOM3JGO-C411.jpg


Międzynarodowy Dzień Psa obchodzony jest co roku 26 sierpnia. Tradycja wzięła się ze Stanów Zjednoczonych i trwa od 2004 roku.

Dlaczego jednak 26 sierpnia? Otóż to tego dnia rodzina Colleen Paige, znanej działaczki na rzecz ochrony praw zwierząt, przygarnęła psa o imieniu Sheltie. W czasie adopcji Colleen miała 10 lat. Pomysł na ustanowienie święta zrodził się w jej głowie później.

Zwykło się powtarzać, że pies to “najlepszy przyjaciel człowieka”, dlatego nic dziwnego, że psy świętują dwa razy w roku. Dzień Psa, zainicjowany przez polskie czasopismo “Przyjaciel Pies”, wypada także 1 lipca. Obchodzone jest od 2007 roku.

Międzynarodowy Dzień Psa jest też “hucznie” obchodzony na Twitterze. Posty z czworonożnymi przyjacielami wrzucają politycy, dziennikarze, sportowcy, a nawet… policja 🙂

Na wydarzenie w budynku Senatu zwrócił z kolei uwagę Adam Szejnfeld.

“Kocham psy, nasz dom jest otwarty dla psów, także tych, które przyjeżdżają w odwiedziny, nawet jeśli zjadły tort weselny mojej córki przyjmuję to z uśmiechem i wyrozumiałością” – napisała żartem Elżbieta Łukacijewska.

Dzień Psa świętuje też polityk Lewicy, Tomasz Trela.

Nawet Narodowe Archiwum Cyfrowe znalazło coś na Międzynarodowy Dzień Psa:
Source link

Leave a Comment