imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

MEN: Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych

37067987_7.09_funkcjonowanieszkC3B3C582iplacC3B3wek_1_crop_300x168_fc8f098a_CPO.jpg


– MEN informuje:

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na podstawie danych od dyrektorów, 7 września br. w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, co oznacza prawie 100 procent placówek pracujących w tradycyjny sposób (99,84 proc.).

Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych – stan na 4 września:

– tryb stacjonarny – 48 461 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, pracujących w tradycyjny sposób (99,84 proc.),

– tryb mieszany – 35 placówek (tj. 0,07 proc. wszystkich);

– tryb zdalny – 45 przypadków w skali całego kraju (tj. 0,09 proc. wszystkich).

Dane te dotyczą szkół i placówek, w których powiatowa inspekcja sanitarna – po szczegółowym przeanalizowaniu sytuacji – wydała pozytywną zgodę na pracę szkoły w innym, niż stacjonarny tryb nauki.

Będziemy monitorować sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo pokrewne. (PAP)

kom/ mst/ mhr/


Source link

Leave a Comment