imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

ME w siatkówce plażowej: W 2024 roku turniej w Holandii

q6zst3jtjdc731w1ki6nwufcs2fir3iv.jpg


Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej w 2024 roku odbędą się w dniach 12-18 sierpnia w Holandii – poinformowała w czwartek kontynentalna federacja (CEV). Turniej odbędzie się tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Gospodarzami przyszłorocznego europejskiego czempionatu będzie kilka miast. Dokładne lokalizacje zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Poznaliśmy gospodarza ME w siatkówce plażowej 2023

 

Holandia będzie gospodarzem tej imprezy po raz czwarty – wcześniej gościła najlepsze ekipy Europy w 2006, 2012 i 2018 roku. Ponadto w 2015 organizowała mistrzostwa świata, a w 2021 Puchar Kontynentalny CEV, który był europejskimi kwalifikacjami do igrzysk w Tokio.

 

Przyszłoroczny turniej rozpocznie się 12 sierpnia, zaledwie dwa dni po zakończeniu rywalizacji o medale igrzysk olimpijskich w Paryżu.

 

W tym roku ME zostaną rozegrane w Wiedniu. Złotego medalu wywalczonego w minionym sezonie w Monachium bronić będą Szwedzi David Ahman i Jonatan Hellvig oraz Łotyszki Tina Graudina i Anastasija Samoilova. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zajęli czwarte miejsce. To był najlepszy wynik polskiej pary w tym turnieju.

fdz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment