imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

ME w kolarstwie górskim: Wicemistrz olimpijski na dopingu

s8p48664eeuzceg5ny1frxou4jrwv5yf.jpg


Wicemistrz olimpijski w kolarstwie górskim Mathias Fluckiger został tymczasowo zawieszony po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję.

Wicemistrz olimpijski w kolarstwie górskim Mathias Fluckiger został tymczasowo zawieszony po tym, jak w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję. Szwajcar nie będzie mógł wystąpić w piątkowym wyścigu mistrzostw Europy w Monachium.

Szwajcarska Federacja Kolarska poinformowała, że 33-letni Fluckiger miał pozytywny wynik testu na zeranol, który przyspiesza przyrost masy mięśniowej. Próbkę pobrano podczas czerwcowych mistrzostw kraju, nie ma więc mowy o zakwestionowaniu wyników ubiegłorocznych igrzysk w Tokio.

 

Szwajcar jest też mistrzem świata w rywalizacji drużynowej z 2019 roku, w dorobku ma również dwa srebrne i brązowy medal MŚ indywidualnie.

 

Jego nazwisko wciąż widnieje na liście startowej piątkowych zawodów w stolicy Bawarii na oficjalnej stronie internetowej imprezy, ale na trasie go zabraknie. W Niemczech mają w piątek wystąpić m.in. Bartłomiej Wawak, Krzysztof Łukasik, Filip Helta i Karol Ostaszewski.

KN, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment