imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mazowieckie: Powalone drzewa zabiły dwóch mężczyzn. Z powodu wiatru zginęło łącznie sześć osób

9rfdv21ercrfywzut2sbsny3u7ro2daz.jfif


Do godziny 20:00 na Mazowszu odnotowano ponad 4467 zdarzeń związanych z silnym wiatrem

Martwy mężczyzna został znaleziony w sobotę w przydrożnym rowie k. Jadowa (pow. wołomiński). Leżał twarzą w wodzie obok przewróconego przez wichurę drzewa – poinformował oficer prasowy KP PSP w Wołominie st. bryg. Wiesław Drosio. Drugi mężczyzna zginął w Otwocku koło Warszawy. Do obu tragedii doszło w sobotę we wczesnych godzinach popołudniowych.

Przy przechodzącej przez las drodze z Jadowa do Sulejowa (pow. wołomiński) ok. godziny 17 został znaleziony w rowie pełnym wody mężczyzna po 50.

 

ZOBACZ: Silny wiatr w Polsce. Orkan Eunice. Ponad milion mieszkańców bez prądu, drzewa blokują drogi

 

– Leżał twarzą w wodzie przy powalonym drzewie. Mężczyzna nie był przygnieciony drzewem, więc trudno ocenić, czy został uderzony konarem, czy się przewrócił i utopił. Prokuratura będzie to ustalać – powiedział Drosio.

 

 

Informację o śmierci mężczyzny potwierdziła sierżant sztab. Monika Kaczyńska komendy powiatowej policji w Wołominie. – Na razie nie wiemy, co było przyczyną śmierci. Są prowadzone czynności pod nadzorem prokuratury – przekazała Kaczyńska.

Tragedia w Otwocku

“Zawiadomienie wpłynęło do nas ok. 13.20. Kiedy strażacy przyjechali w okolice ul. Mlądzkiej, na miejscu była już policja i karetka pogotowia. Z informacji, które uzyskaliśmy od policji i świadków zdarzenia wynikało, że mężczyzna w wieku ok. 30 lat, w trakcie spaceru leśną drogą został uderzony złamanym konarem” – powiedział Podgórski.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki: przez Polskę przechodzi orkan, służby działają, zostańmy w domach

 

Przekazał, że mężczyzna doznał obrażeń czaszki, poniósł śmieć na miejscu. Do tej pory nie udało się skontaktować z otwocką policją w związku z tą sprawą.

 

 

Bilans poszkodowanych w sobotę wyniósł 4 ofiary śmiertelne i 6 osób rannych. Do godziny 20:00 na Mazowszu odnotowano ponad 4467 zdarzeń związanych z silnym wiatrem.

aml/PAP/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment