imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Maxi Jazz nie żyje. Wokalista zespołu Faithless miał 65 lat

w1pz1r9kf1p2n5vf22a8sk9dxkv9yyjb.jpg


Nie żyje Maxi Jazz, wokalista grupy Faithless wykonującej muzykę techno i elektroniczną. Informację potwierdziła siostra zmarłego muzyka. “Był człowiekiem, który zmienił nasze życie na wiele sposobów. Nadał właściwe znaczenie i przesłanie naszej muzyce” – czytamy w oświadczeniu Faithless. Maxi Jazz był znany m.in. z utworów “Insomnia” oraz “God Is a DJ”.

Maxi Jazz, a właściwie Maxwell Fraser, zmarł w nocy z 23 na 24 grudnia. Potwierdzenie tej informacji ukazało się w sobotę na facebookowym profilu brytyjskiego zespołu Faithless.

Faithless: To był zaszczyt pracować z Maxi Jazzem

“Jesteśmy załamani przekazując, że Maxi Jazz zmarł. Zmienił nasze życie na wiele sposobów, nadał ponadto właściwe znaczenie i przesłanie naszej muzyce” – przekazała grupa.

 

ZOBACZ: Śląskie. Zmarła radna ze Śląska Gabriela Łacna. Miała 55 lat

 

Jak dodała, zmarły “był cudownym człowiekiem, który miał czas dla wszystkich. Cechował się mądrością zarówno głęboką, jak i dostępna dla wszystkich”. “To był zaszczyt i prawdziwa przyjemność z nim pracować” – dodali muzycy.

 

Opisali, że Maxi Jazz był “genialnym autorem tekstów, DJ-em”, a ponadto cechował się wspaniałą prezencją na scenie. Przypomnieli o jego buddyjskim wyznaniu, jak i pasji do samochodów. “Był też gadułą, kompasem moralnym i geniuszem. Piękną osobą” – podsumował zespół Faithless.

 

 

Nie podano, jakie były przyczyny śmierci Maxwella Frasera.

Kim był Maxi Jazz? Zakładał zespół Faithless

Maxi Jazz urodził się 15 czerwca 1957 roku w Londynie. W latach 80. założył zespół The Soul Food Cafe System po tym, jak zafascynował się hip-hopem. Dekadę później występował jako support przed Jamiroquaiem czy Soul II Soul. Wtedy też rozpadł się jego pierwszy zespół.

 

W późniejszych latach Maxi Jazz poznał Rollo Armstronga, z którym założył grupę Faithless – jej nazwa oznaczała “niewierność” i miała kontrastować z poglądami członków grupy.

 

ZOBACZ: Nie żyje wokalistka Monika Dejk-Ćwikła. Tragiczny finał poszukiwań

 

W 2011 roku grupa Faithless została rozwiązana, jednak cztery lata później zaczęła koncertować bez Frasera, który zajął się innymi projektami.

 

Maxi Jazz był kibicem zespołu Crystal Palace FC, który zareagował na śmierć muzyka. W drugi dzień Bożego Narodzenia piłkarze oddadzą mu hołd i złożą członkom Faithless wyrazy współczucia.

wka/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment