imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Materiały ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu (komunikat)

35780615_ms_crop_300x168_930e6dfe_CPO.jpg


– MS informuje:

Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna przekazały dziś (3 kwietnia 2020 r.) niezbędne materiały ochronne dla Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu w powiecie białobrzeskim na Mazowszu. W placówce przebywa 60 osób zarażonych wirusem COVID-19. Dary odebrał starosta białobrzeski Sylwester Korgul.

W geście solidarności z chorymi Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zdecydował o ofiarowaniu na rzecz ośrodka w Niedabylu 1000 maseczek, a także termometrów i płynów do dezynfekcji. Materiały ochronne zostały zgromadzone dzięki wysiłkowi placówek penitencjarnych, które zaangażowały się między innymi w szycie maseczek dla służby zdrowia.

– To czasy, w których powinniśmy się wspierać i działać na rzecz dobra wspólnego. Nikt nie powinien pozostać bez pomocy – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu (gmina Stromiec, powiat białobrzeski, województwo mazowieckie) jest miejscem stałego pobytu dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych. Placówka działa od 1984 r.

Samorząd powiatowy w Białobrzegach poszukuje lekarzy, również emerytowanych, którzy podjęliby się leczenia chorych w placówce w Niedabylu. Wśród zarażonych koronawirusem podopiecznych ośrodka są seniorzy i dzieci z porażeniem mózgowym.

Bądźmy solidarni z potrzebującymi pomocy!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mom/ aj/


Source link

Leave a Comment