imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Maszynki do golenia – którą z nich wybrać? – Wolna Polska – Wiadomości

zdjecie1-1-1200x630.jpg


Pokaleczona twarz i wrastające włoski to tylko niektóre z problemów, z którymi codziennie się zmagasz? To zapewne wina Twojej maszynki do golenia. Dobierz odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Maszynka do golenia

Golenie za pomocą maszynki jest na pewno jedną z najbardziej popularnych i najtańszych metod. Dzięki odpowiednio dobranemu przyrządowi jesteś w stanie usunąć nawet najmniejsze włoski. Na rynku znajdziesz maszynki z trzema, czterema czy pięcioma ostrzami. Ich liczba odpowiada precyzyjności golenia. Im więcej żyletek tym gładsza będzie Twoja twarz. Dodatkowym atutem jest na pewno ruchoma główka golarki, która dostosowuje się do kształtu twarzy usuwając zarost z każdego zakamarka. Nie używasz mydeł ani pianek? To duży błąd! Kosmetyki te zmiękczają meszki włosowe i działają kojąco na cerę, dzięki czemu cały proces jest o wiele prostszy.

Safety razor and shaving brush on a wooden background

Jak dbać o maszynkę?

Nawet najlepszy sprzęt nic nie zdziała, jeśli zapominasz o regularnej wymianie ostrzy. Jak często należy wymieniać żyletki? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależny od tego jak systematycznie korzystasz ze sprzętu. Jeśli zauważysz, że między ostrzami zebrało się dużo zanieczyszczeń, a na ich powierzchni widać rdze to najwyższy moment by wymienić go na nowy! Tępe nożyki mogą spowodować groźne zadraśnięcia, zacięcia oraz podrażnić skórę. Nieostry wkład gorzej poradzi sobie z brodą lub wąsami, przez co golenie nie będzie w 100% efektywne.
Co zrobić by maszynka dłużej Ci służyła? Zawsze używaj odpowiedniego żelu bądź panki, która zapewni optymalny poślizg dla ostrzy. Po goleniu dokładnie opłucz wkład, delikatnie osusz i odłóż w suche miejsce, zapobiegnie to przedwczesnemu rdzewieniu. Oczywiście powyższe czynności nie uchronią Cię przed wymianą ostrzy, ale zdecydowanie przedłużą ich żywotność i znacząco wpłyną na stan urządzenia.
Dobre maszynki do golenia zamówisz tutaj: https://makeup.pl/categorys/197265/.


Source link

Leave a Comment