imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Masters 2021: Krzysztof Ratajski – Simon Whitlock. Relacja i wynik na żywo online

cffwuy87x3pkiyzput12qyhfsfq63rcn.jpg


Krzysztof Ratajski – Simon Whitlock to najważniejszy mecz I rundy turnieju Masters 2021 dla polskich kibiców! Nasz zawodnik spróbuje po raz kolejny udowodnić, że należy do światowej czołówki. Czy uda mu się trzeci raz w krótkim odstępie czasu pokonać Australijczyka? Relacja i wynik na żywo online z meczu Ratajski – Whitlock od 21:30 na Polsatsport.pl.

Do ich pierwszego starcia w ostatnim czasie doszło na początku grudnia 2020 roku. W zawodach PDC Home Tour III Ratajski wygrał 4:1 w legach, będąc zawodnikiem wyraźnie lepszym. Ponad trzy tygodnie później obaj zawodnicy spotkali się po raz kolejny, tyle że na mistrzostwach świata. Spotkanie było znacznie dłuższe, bo zwycięzca musiał wygrać cztery sety. Polakowi poszło jednak znakomicie. Wygrał pewnie 4:0 i tym samym po raz pierwszy w historii triumfował w dwóch kolejnych spotkaniach na najważniejszej darterskiej imprezie.

 

Później udało mu się jeszcze pokonać w dramatycznych okolicznościach Gabriela Clemensa. W ćwierćfinale zatrzymał go Stephen Bunting, co nie zmienia faktu, że Ratajski i tak osiągnął największy sukces w karierze. Dzięki temu dart w naszym kraju stał się bardzo popularny. Korzystać na tym może właśnie The Polish Eagle, który po raz pierwszy wystartuje w turnieju Masters.

 

Zobacz także: Tylko lokalni kibice na meczach fazy grupowej Euro 2020

 

W tym roku doszło do zmiany. Zamiast 16. wystąpi w nim 24. zawodników. Ośmiu najwyżej rozstawionych darterów rozpocznie grę od drugiej rundy. Pozostali ruszą do gry już w piątek. Wśród nich jest właśnie Ratajski.

 

Ten mecz, jak i pozostałe, będą znacznie krótsze niż starcia na mistrzostwach świata. Spotkanie Ratajski – Whitlock będzie toczone do sześciu wygranych legów (czyli w formule mistrzostw świata byłyby to dwa sety).

 

Faworytem jest The Polish Eagle. Jeśli uda mu się zwyciężyć, to w kolejnym meczu zmierzy się z wygranym sprzed roku Peterem Wrightem.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment