imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Maryna Gąsienica-Daniel: Głupio byłoby wystraszyć się tym, że są postępy

o3t91xsirkksaqdf3d121urp9g51bdcx.jpg


Tydzień wcześniej inaugurujący sezon Pucharu Świata slalom gigant kobiet w austriackim Soelden został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Miały tam wystartować Gąsienica-Daniel oraz Magdalena Łuczak.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alpejski PŚ: Marco Odermatt wygrał slalom gigant w Soelden

 

– W Soelden w ekipie była mega atmosfera i super pozytywne nakręcenie na ten start. Trasa była świetnie przygotowana, no ale stało się. Decyzja była jednak słuszna, bo wszystko zmiękło i zrobiło się naprawdę niebezpiecznie – podkreśliła najlepsza polska alpejka.

 

Zapytana, jak ocenia swoją pracę w okresie przygotowawczym Gąsienica-Daniel powiedziała, że wykonała ją w pełni.

 

– Jeździ mi się bardzo dobrze, jestem bardziej niż w poprzednim sezonie powtarzalna i stabilna, a właśnie na to kładliśmy główny nacisk w treningach. Oczywiście zawody to zweryfikują, ale jestem zadowolona z tego, co wykonałam w tym czasie – stwierdziła zakopianka i dodała, że każdy start jest ważny, ale chciałaby, żeby ta najwyższa forma przyszła na mistrzostwa świata (6-19 lutego Courchevel/Meribel).

 

Kolejne pytanie dotyczyło tego, jak radzi sobie z presją spowodowaną np. oczekiwaniami kibiców.

 

– Staram się nad tym nie zastanawiać. Po pierwsze sama chcę jak najlepiej pojechać każde zawody, po drugie staram się myśleć o tym, że tyle lat pracowałam na to, żeby znaleźć się w tym momencie kariery. Mam się więc cieszyć dotychczasowymi osiągnięciami, no bo tak naprawdę głupio byłoby wystraszyć się tym, że są postępy – zauważyła ze śmiechem Gąsienica-Daniel.

 

Trener Marcin Orłowski zapytany, czy w tym sezonie będzie upragnione podium powiedział, że ma na to nadzieję.

 

– Maryna jest naprawdę świetnie przygotowana, ale trzeba mieć na uwadze, że podobnie jak w minionym, tak i w tym sezonie np. w slalomie gigancie jest 8-10 zawodniczek-pretendentek do podium – podkreślił.

 

W jakich konkurencjach będzie można zobaczyć Gąsienicę-Daniel w tym sezonie?

 

– Nasze cele główne to wszystkie jak najlepsze starty w gigancie i gigancie równoległym. Dodatkowo jednak wciąż staramy poprawiać supergigant – odpowiedział szkoleniowiec.

 

Miniony sezon był dla alpejki z Zakopanego najlepszym w karierze. Trzykrotna olimpijka (Soczi 2014, Pjongczang 2018 i Pekin 2022) w rozegranym w chińskich igrzyskach slalomie gigancie była ósma (w Korei 16. w superkombinacji). Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Cortinie d’Ampezzo w gigancie była szósta, a w gigancie równoległym – ósma.

 

W ubiegłym sezonie Pucharu Świata w slalomie gigancie Gąsienica-Daniel trzykrotnie zameldowała się na szóstym miejscu, raz była ósma i dwa razy 10. W punktacji końcowej tej konkurencji zajęła dziewiąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej PŚ – 33.

fdz, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment