imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Mary Kay przyznaje stypendia naukowe pięciorgu przyszłym młodym naukowcom podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron

1_105.jpg


Business Wire/ Mary Kay Inc.

DALLAS — (BUSINESS WIRE) — Mary Kay Inc., firma nieustannie wspierająca edukację w dziedzinach STEM oraz młodzież podążającą za marzeniami, przyznała niedawno trzy nagrody w postaci stypendiów na rzecz pięciorga wybitnych licealistów wyłonionych spośród niemal 2000 uczestników z niemal 70 krajów podczas Międzynarodowych Targów Nauki i Inżynierii Regeneron (ISEF), które odbyły się w Los Angeles. Stypendia o łącznej wysokości sięgającej niemal 10 000 USD zostały przyznane uczniom, którzy wykazali się innowacyjnymi projektami ukierunkowanymi na opracowywanie leków na nowotwory dotykające kobiety, innowacje w dziedzinie zrównoważonych opakowań oraz ochronę najcenniejszych zasobów naszej planety.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/ 

ISEF, program organizowany przez Society for Science od ponad 70 lat, to największy na świecie konkurs naukowy adresowany do uczniów szkół średnich. Za pomocą globalnej sieci lokalnych, regionalnych i krajowych targów nauki miliony uczniów zachęca się do pogłębiania swojej pasji i dociekań w świecie nauki. Co roku wiosną wyłaniana jest grupa finalistów, którzy zyskują możliwość rywalizacji o nagrody i stypendia o łącznej wartości około 9 mln USD.

„Ci przyszli liderzy STEM wykazali się innowacyjnymi badaniami, kreatywnymi rozwiązaniami i nowatorskimi podejściami do złożonych problemów, które mogą bezpośrednio przyczynić się do znalezienia leków na nowotwory, wdrażania zrównoważonych praktyk biznesowych i przeformułowania norm branżowych – powiedziała Kristin Dasaro, dyrektor ds. inżynierii opakowań i zrównoważonego rozwoju w Mary Kay. – Możemy się wiele nauczyć od tego nowego pokolenia, dlatego Mary Kay jest zaszczycona możliwością wspierania ich na kolejnych etapach działalności w dziedzinach STEM”.

POZNAJ MŁODYCH NAUKOWCÓW

Nagroda główna: Keshvee Sekhda i Nyambura Sallinen (Georgia, USA)

IdentiCan: aplikacja wykrywająca nowotwory mózgu, piersi, płuc, skóry i trzustki

Aplikacja wykorzystująca technlogię AI do identyfikowania guzów nowotworowych z dokładnością rzędu 99,6%.

Drugie miejsce: Madalena Filipe i Frederico Mauritty (Lizbona, Portugalia)

HidroQapa: wodoodporny bioplastik z chitozanu pozyskiwanego z odpadów po skorupkach krewetek

Opracowanie zrównoważonych, biodegradowalnych materiałów ze skorupek pochodzących ze skorupiaków, umożliwiając ograniczenie ilości odpadów i zanieczyszczenia środowiska.

Trzecie miejsce: Carolina de Araujo Pereira da Silva (Rio de Janeiro, Brazylia)

Rock the Metals! Rola manganu jako czynnika wpływającego na złośliwość nowotworów i nośników metali jako docelowego rozwiązania w leczeniu raka

Badania nad wpływem metali i ich nośników na zachowanie komórek nowotworowych pod kątem nowatorskich sposobów leczenia raka.

Informacje o Mary Kay

Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240523213358/pl/ 

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc. Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

972.687.5332 lub [email protected] 

Źródło informacji: Business Wire

 


Source link

Leave a Comment