imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Mary Kay Inc. dołącza do Fundacji Ellen MacArthur i angażuje się w gospodarkę cyrkularną

Asset_060121_EllenMacArthurFoundationPartnership_GlobalRelease.jpg


Business Wire/Mary Kay Inc.

DALLAS–(BUSINESS WIRE)—Spółka Mary Kay Inc. – globalny orędownik świadomości ekologicznej i społecznej odpowiedzialności biznesu – dołączyła do Ellen MacArthur Foundation jako członek jej sieci w ramach swojego zobowiązania do stania się bardziej zrównoważonym biznesem o obiegu zamkniętym. Mary Kay została włączona do sieci wraz z innymi wpływowymi organizacjami, takimi jak Ford Motor Company, International Paper, Mattel i The Fashion Institute of Technology.

Niniejszy komunikat prasowy zawiera multimedia. Jego pełna wersja dostępna jest pod adresem: https://www.businesswire.com/news/home/20210601005094/en/.

Fundacja Ellen MacArthur jest organizacją charytatywną z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która rozwija i promuje ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na zasadach eliminacji odpadów i zanieczyszczeń, utrzymywania produktów i materiałów w użyciu oraz regeneracji systemów naturalnych. Fundacja Ellen MacArthur współpracuje ze środowiskiem biznesowym, akademickim, decydentami i instytucjami, inspirując je do tworzenia rozwiązań systemowych na skalę globalną.

„Od prawie 60 lat Mary Kay dąży do ubogacania życia kobiet, rozwoju w dziedzinie zdrowia skóry i tworzenia pozytywnego wpływu na społeczność na całym świecie – powiedziała Deborah Gibbins, dyrektor ds. operacyjnych Mary Kay Inc. – Branża kosmetyczna i higieny osobistej przechodzi transformację, ponieważ firmy ewoluują, aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym ekologicznych, przejrzystych działań i czystszych, etycznie pozyskiwanych produktów. Jesteśmy tu właśnie w tym celu”.

Spółka Mary Kay, która ma ogłosić swoją strategię zrównoważonego rozwoju jeszcze w tym roku, ma nadzieję na współpracę z Fundacją Ellen MacArthur i innymi organizacjami sieci w celu dalszego wdrażania gospodarnych praktyk – ze szczególnym uwzględnieniem pozyskiwania materiałów. Firma jest zaangażowana w zmniejszanie swojego śladu środowiskowego i podejmuje kroki w celu poprawy efektywności swoich działań, myśląc długoterminowo o wprowadzeniu odpowiedzialnych praktyk biznesowych.

Globalne zakłady produkcyjne Mary Kay w Chinach osiągnęły w 2014 roku status „zero odpadów na wysypiska”. Globalne centrum produkcyjne położone w Teksasie w Stanach Zjednoczonych osiągnęło ten status w 2011 roku.

„Mary Kay i inni nowi członkowie sieci Fundacji Ellen MacArthur mają wspólną ambicję, aby zmienić sposób, w jaki prowadzą swoją działalność – powiedział Joe Murphy, kierownik ds. rozwoju sieci Ellen MacArthur Foundation. – Z niecierpliwością czekamy na możliwość wspierania ich i ułatwiania współpracy z innymi organizacjami należącymi do sieci w ramach ich wysiłków w celu osiągnięcia bardziej zamkniętego obiegu”.

„Chociaż w całej branży kosmetycznej – a także w samej Mary Kay – zrealizowano znaczące inicjatywy, wciąż pozostaje wiele do zrobienia, aby znaleźć długoterminowe rozwiązania dla stojących przed nami wyzwań środowiskowych i społeczno-ekonomicznych – dodał Gibbins. – Dlatego jesteśmy tak podekscytowani, że możemy być częścią Fundacji Ellen MacArthur i dołączyć do podobnie myślących organizacji z naszym wysiłkiem na rzecz zapewnienia zrównoważonego rozwoju dla przyszłych pokoleń”.

Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, 57 lat temu założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować trzy cele: stworzyć atrakcyjną ofertę dla kobiet, tworzyć olśniewające produkty oraz uczynić świat lepszym. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Spółka Mary Kay prowadzi badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Spółka Mary Kay z zaangażowaniem działa na rzecz umocnienia pozycji kobiet i ich rodzin poprzez współpracę z organizacjami z całego świata, skupiając się na badaniach nad nowotworami, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Wizja Mary Kay Ash jest nadal żywa dzięki niezwykłym produktom firmy.

Wersja źródłowa komunikatu w serwisie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210601005094/en/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Dział komunikacji korporacyjnej Mary Kay Inc.

Marykay.com/newsroom

tel. (+1) 972.687.5332

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Source link

Leave a Comment