imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Marszałek Struzik przeprosił Jarosława Kaczyńskiego za swój wpis na Twitterze

7489wrdoxgf1175hts71hdoeh3jm7q2c.jpg


We wtorek wieczorem marszałek opublikował przeprosimy o treści: “Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 19 marca 2019 r., na portalu Twitter, opublikowałem wizerunek Jarosława Kaczyńskiego upodobniony do wizerunku Adolfa Hitlera. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię, wizerunek i godność Jarosława Kaczyńskiego. Adam Struzik”.

 

 

Przeprosiny marszałka to efekt uprawomocnienia się wyroku. Struzik ma także wpłacić 10 tys. zł na rzecz “Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim” i zwrócić Kaczyńskiemu poniesione koszty postępowania apelacyjnego.

“Nie da się spać”

19 marca 2019 r. Adam Struzik zamieścił na Twitterze wpis o treści: “Nie da się spać”, do którego dołączył fotografię Kaczyńskiego, którego wizerunek został upodobniony graficznie do wizerunku Hitlera.

 

Twitter


 

Struzik napisał dzień później, że nie będzie żadnych przeprosin wobec Kaczyńskiego, bo nikogo nie obraził. “Pozdrawiam wszystkich nienawistników, ludzi zawziętych, oszczerców, kłamców, pogardliwców, wszystkich bez elementarnego poczucia humoru. Spróbujcie się nad sobą przez chwilę zastanowić” – napisał wówczas marszałek Mazowsza.

 

 

Prezes PiS skierował przeciwko Struzikowi pozew o naruszenie dóbr osobistych. W konsekwencji w maju br. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał marszałkowi Mazowsza przeprosiny i wpłatę 10 tys. zł na wskazane stowarzyszenie. Jak informował wtedy mec. Salus, sąd okręgowy uznał, że Struzik, publikując sporną grafikę, naruszył dobra osobiste Kaczyńskiego w postaci dobrego imienia, godności i wizerunku.

 

ZOBACZ: Białe Miasteczko. “To nieporozumienie”. Medycy o propozycjach ministra zdrowia

 

– Sąd w ustnych motywach uzasadnienia wyroku, uznał, iż wpis pozwanego obrażał i w istocie wygenerował falę mowy nienawiści, towarzyszącej rzeczonej publikacji. Nie ma miejsca w domenie publicznej na przyrównywanie oponentów politycznych do zbrodniarzy nazistowskich – mówił adwokat.

kmd/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment