imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Marka e2V zajmująca się obrotem zieloną energią, podpisała długoterminową umowę z Grupą Sunly, producentem energii z OZE

DOC.20240215.47664917.2.jpg


e2V/Ekovoltis, renomowana spółka obrotu zieloną energią, z radością ogłasza podpisanie pięcioletniej umowy PPA (Power Purchase Agreement) w formule Pay as Produced z wiodącym producentem energii z OZE, Grupą Sunly. Umowa, obejmująca odkup energii elektrycznej wytworzonej w źródłach PV, zaczęła obowiązywać od marca 2024 roku, otwierając nowy rozdział w dziedzinie zrównoważonej energetyki.

Długoterminowe umowy PPA są idealnym rozwiązaniem dla zapewnienia finansowania nowym projektom odnawialnych źródeł energii, które posłużą poprawieniu miksu energetycznego Polski. Poprzez tę innowacyjną formę współpracy, Sunly zaangażuje się w dostarczanie czystej, zielonej energii, umożliwiając e2V/Ekovoltis jej sprzedaż odbiorcom końcowym, chętnym na skorzystanie z energii nieobciążonej emisją węglową.

„Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z e2V. Wierzymy, że pomoże nam ona wspólnie osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju oraz przyspieszyć transformację energetyczną kraju. Umowa PPA w formule Pay as Produced to innowacyjne podejście, które przy aktualnym otoczeniu rynkowym, jest niezbędne do pozyskiwania finansowania w celu dalszego rozwoju biznesu” – powiedział Łukasz Frydrych, Deputy Operations Director w Grupie Sunly.

Umowa obejmuje zakup energii elektrycznej z nowoczesnych farm fotowoltaicznych Grupy Sunly, co pozwoli e2V/Ekovoltis na stabilizację kosztów energii i redukcję emisji dwutlenku węgla.

e2V/Ekovoltis również wyraża zadowolenie z nowego partnerstwa. „Jesteśmy przekonani, że ta umowa przyczyni się do zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku, jednocześnie umożliwiając nam osiągnięcie naszych celów zrównoważonego rozwoju. e2V/Ekovoltis, jako stabilny odbiorca energii elektrycznej jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo kontraktu pod jego długoletnie finansowanie. Zakup zielonej energii wraz z gwarancjami pochodzenia to szansa na zieloną transformację dla kolejnych polskich przedsiębiorców” – powiedział Piotr Ostaszewski, prezes zarządu e2V.

Grupa Sunly kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu energii odnawialnej, a partnerstwo z e2V/Ekovoltis stanowi kolejny krok w kierunku budowania zrównoważonej przyszłości. Oczekuje się, że efekty tej współpracy przyniosą korzyści zarówno środowisku, jak i odbiorcom energii w Polsce.

Grupa Sunly jest wiodącym producentem energii z odnawialnych źródeł. Działa na rynkach europejskich, dążąc do zrównoważonego rozwoju poprzez dostarczanie czystej energii i innowacyjnych rozwiązań energetycznych. Obecna w Polsce od 2019 roku, realizuje projekty związane z energią słoneczną i wiatrową oraz rozwija technologie magazynowania energii. W portfolio Grupy znajdują się obecnie instalacje o łącznej mocy 164 MW, a w budowie są już farmy zapewniające kolejne 167 MW. Na przełomie lat 2023/2024 Grupa Sunly pozyskała od mBanku kredyt o wartości 273 mln złotych na realizację na terenie Polski projektów z obszaru energii odnawialnej. Finansowanie zostanie wykorzystane do budowy 58 farm fotowoltaicznych, o łącznej mocy ok. 98 MW.

e2V/Ekovoltis to dynamicznie rozwijająca się spółka obrotu zieloną energią, należąca do grupy kapitałowej MS Galleon GmBH Michała Sołowowa. Przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w transformacji energetycznej, dążąc do zrównoważonego i efektywnego wykorzystywania zasobów energetycznych. e2V dysponuje energią już z ponad 500 instalacji wytwórczych OZE.

Źródło informacji: B&K

 


Source link

Leave a Comment