imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Mark Selby mistrzem świata w snookerze!

12c255zxqi5ewthuu6amtavfwn5v3ery.jpg


Mark Selby.

Anglik Mark Selby wywalczył czwarty tytuł mistrza świata w snookerze. 37-latek w finale pokonał 18-15 Shauna Murphy’ego. Już w 1/8 finału odpadł obrońca tytułu Ronnie O’Sullivan.

W pierwszych rundach turnieju Anglik dość łatwo rozprawił się z rywalami. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ćwierćfinał, w którym nowy mistrz świata rozgromił Marka Williamsa 13-3. Później nie było tak łatwo. W półfinale Selby wygrał ze Stuartem Binghamem 17-15, a w końcu rozprawił się Murphym 18-15. W samej końcówce rywalowi udało się nawiązać walkę z “The Jester from Leicester” i wydawało się, że może jeszcze odwrócić losy tego finału. Ostatecznie to Selby zapisał na koncie czwarty już tytuł mistrzowski.

 

Zajmujący czwarte miejsce w światowym rankingu Selby poprzednie tytuły zdobywał w 2014, 2016 i 2017 roku. Murphy w Crucible Theatre był najlepszy w 2005 roku. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Alan McManus zakończył karierę

 

Broniący tytułu Anglik Ronnie O’Sullivan odpadł w 1/8 finału turnieju. Stracił tym samym szansę na wyrównanie rekordu Szkota Stephena Hendry’ego, który siedmiokrotnie triumfował w MŚ.

 

Mistrzostwa świata w snookerze są elementem pilotażowego projektu brytyjskiego rządu, polegającego na stopniowym przywracaniu dostępu kibiców do imprez sportowych. Dwudniowy finał odbył się przy pełnej widowni.

agb, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment