imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Mariemilia Cedeno w wieku 23 lat rzuciła seks. Jak celibat wpłynął na jej życie?

000GQDYN2G6J40OE-C429.jpg


Żyjąca w Miami na Florydzie Mariemilia Cedeno nazywa swój celibat “najlepszym doświadczeniem w życiu”, ponieważ to dzięki niemu była w stanie “odzyskać władzę” nad mężczyznami, od których wcześniej uzależniała poczucie szczęścia.

23-latka zdała sobie sprawę, jak mocno wpłynął na nią związek, który zakończył się ubiegłego lata złamanym sercem. Kobieta postanowiła wtedy powstrzymać się od flirtowania. W czerwcu 2022 roku wykasowała z telefonu wszystkie randkowe aplikacje, przestała też wysyłać SMS-y do mężczyzn zapisanych w kontaktach. Była też asertywna, jeżeli chodzi o wszelkie zaproszenia na wspólne wyjścia – uprzejmie, ale konsekwentnie odrzucała każdą propozycję spotkania.

Cedeno w mediach społecznościowych wyznała, że jej sześciomiesięczny urlop od seksu “zmienił wszystko”. Dzięki niemu nie potrzebuje już uznania w oczach mężczyzn, a usunięcie ze swojego życia miłosnych uniesień było dla niej na tyle przełomowe, że umożliwiło porzucenie pracy w korporacji i założenie własnego biznesu.

Dziś Amerykanka zarabia jako influencerka i zajmuje się m.in. “budowaniem samoświadomości” przez internet, korzystając do tego głównie z TikToka. Jej kanał obecnie śledzi ponad 100 tys. fanów.

– Moje szczęście było bardzo zależne od innej osoby, więc postrzegałam życie w abstynencji jako sposób na odzyskanie mojej wartości. Teraz wiem, że uwolniłam się od tej zależności – powiedziała w jednej z ostatnich relacji na swoim kanale.

Do tej pory 23-latce bardzo zależało na akceptacji u mężczyzn. Chciała za wszelką cenę spełniać ich oczekiwania dotyczące m.in. wyglądu czy zachowania. Zdobycie atencji u płci przeciwnej było dla niej kluczowe na tyle, że w miejscach publicznych z zaciętością rywalizowała z innymi kobietami o uwagę. Nie sądziła, jak wiele poświęca, by tylko dorównać narzuconym przez siebie wymaganiom.

Tiktokerka przyznaje, że jest z siebie “bardzo dumna” i zyskała “wiele szacunku” do własnej osoby. – Moje szczęście nie zależy już od tego, czy mam chłopaka, który nazywa mnie ładną, bo sama mogę nazywać siebie ładną. Odzyskałam moc, czuję się wolna – przekonuje w mediach społecznościowych Cedeno. Radzi też innym kobietom spróbowania świadomego celibatu i przerwy od randek z mężczyznami.

Wielu internautów przyznało 23-latce rację i w komentarzach pod wideo influencerki opisało wrażenia na temat własnej seksualnej abstynencji. “Nauczenie się przebywania tylko we własnym towarzystwie było najlepszą rzeczą, jaką mogłam dla siebie zrobić”, “Też byłem w celibacie przez rok i stałem się bardziej pewny siebie. Teraz wiem, że w pierwszej kolejności muszę zadowolić siebie, a dopiero potem innych”, “W ten sposób zrozumiałam, że nie muszę spotykać się z kimś, kto mi nie odpowiada. Nie muszę szukać nikogo na siłę” – można przeczytać na profilu Cedeno.


Source link

Leave a Comment