imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Marek Siedlecki zaginął na Atlantyku. Rodzina apeluje o pomoc

n415p8ph9k9aisqoeyxsf3bnpgi7y464.jpgNa Oceanie Atlantyckim zaginął polski żeglarz Marek Siedlecki. O pomoc w jego odnalezieniu apeluje rodzina. “Mój ojciec wypłynął jachtem z portu w Hiszpanii, ale nie dotarł do celu i obecnie jego losy są nieznane” – opisuje jego syn. Nie ma z nim kontaktu już od czterech dni.

“Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w odnalezieniu mojego ojca, Marka Siedleckiego, który jest żeglarzem. Niestety, od czwartku 13.06.2024 straciliśmy z nim kontakt” – apeluje w mediach społecznościowych Przemysław Siedlecki. 

 

Jak poinformował, jego ojciec wypłynął z hiszpańskiego portu, ale nie dotarł do celu i jego obecne losy są nieznane. Niestety na jachcie nie działa system AIS, co uniemożliwia nam namierzenie jego pozycji oraz telefon. 

 

“Po kilku rozmowach telefonicznych z doświadczonymi żeglarzami podejrzewamy, że padła elektryka i sterowanie, w wyniku czego jacht płynie w dryfie bez możliwości dopłynięcia do jakiegokolwiek portu” – informuje syn żeglarza.  

Zaginął polski żeglarz. Szukają go na Oceanie Atlantyckim

Do postu informującego o zaginięciu Marka Siedleckiego dołączono jego aktualne zdjęcie, jego lokalizację sprzed trzech dni oraz dane pozwalające na identyfikację jachtu – Elan Impression 434, Nazwa NAUTIS, Rejestracja Pol19474

“Jeśli ktoś z Was miałby jakiekolwiek informacje na temat jego możliwego miejsca pobytu lub widział jego jacht, proszę o pilny kontakt. Każda informacja może być na wagę złota” – apeluje Przemysław Siedlecki. 

 

Jak podkreślił “do tej pory została poinformowana o zaginięciu Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa na terenie Polski oraz Hiszpanii, które są w stałym kontakcie, lecz tak wielki obszar wody do poszukiwań nie jest łatwy”. Szuka go m.in. wojskowy samolot CASA.

 

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat lokalizacji Polaka, proszony jest o kontakt pod numery telefonu do członków rodziny: Przemysław Siedlecki +49 157 761 903 66, Kamil Siedlecki +491635009621, Ewelina Siedlecka +48 504 065 037.

 

Jako pierwsze o sprawie poinformowało TVP Info. 

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment