imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Marek Martynowski przestaje kierować klubem PiS w Senacie. Kanthak: to niezrozumiała decyzja

nu13wuikkbopge13bwsgpq35cibdzk3n.jpg


Marek Martynowski od 2015 roku był przewodniczącym grupy senatorów klubu PiS. Jak dowiedziała się Interia, we wtorek zrezygnował ze stanowiska.

 

Senatorowi nie spodobało się, że w weekend na sekretarza generalnego formacji wybrano Krzysztofa Sobolewskiego, który pełnił wcześniej funkcję szefa komitetu wykonawczego. – Z tym się głęboko nie zgadzam. To twarz nepotyzmu w naszej partii – ocenił Martynowski.

 

ZOBACZ: Marek Martynowski rezygnuje z szefowania klubem PiS w Senacie. Mówi o nepotyzmie w partii

Senator przekazał, że nie zamierza opuszczać partii ani klubu parlamentarnego. – Chcę być lojalny wobec swojego ugrupowania. Nie zamierzam więcej komentować tej sprawy – dodał.

 

WIDEO: Politycy o rezygnacji Martynowskiego. Fragmenty “Debaty Dnia”

 

Kanthak: to niezrozumiała decyzja

O rezygnacji Martynowskiego rozmawiali goście Agnieszki Gozdyry w “Debacie Dnia”. Jana Kanthak (Solidarna Polska, klub PiS) przyznał, że jest “zaskoczony nieodpowiednim momentem”, w którym senator ogłosił swoją decyzję.

 

ZOBACZ: Członkowie rodzin polityków PiS nie będą zatrudniani w spółkach Skarbu Państwa

 

– Przecież żona Krzysztofa Sobolewskiego zrezygnowała ze swoich funkcji (w spółkach Skarbu Państwa – red.) jeszcze przed przyjęciem uchwały. Jest stwierdzony problem (nepotyzmu – red.) i jest próba jego zaradzenia, a nagle taka decyzja… – mówił poseł.

 

Zdaniem Kanthaka, sytuacja wokół Martynowskiego jest “niezrozumiała dla kierownictwa PiS, ale i wyborców Zjednoczonej Prawicy”. 

 

“On chwali się, że jego żona rezygnuje z pracy”

 

Głos w programie zabrała także Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna, klub KO). Jak zauważyła, senator rezygnujący z szefowania senackim klubem PiS “mówi jasno, że jednocześnie przyjmuje się uchwałę i mówi o walce z nepotyzmem, a z drugiej strony na funkcję sekretarza partii przyjmuje się Sobolewskiego”. 

 

– On chwali się, że jego żona rezygnuje z pracy – powiedziała posłanka KO, nazywając działania frakcji rządzącej “obłudą i hipokryzją”.

 

Z kolei według Michała Gramatyki (Polska 2050), “sam Jarosław Kaczyński używał mocnych słów”, gdy mówił o nepotyzmie. – Mam nadzieję, że jutro Polacy poznają rozmiar tego zjawiska. Złożyliśmy wniosek do marszałek Sejmu o informację rządu na ten temat – poinformował. 

wka/Polsat News, Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment